Nasz parafianin złożył wieczyste śluby zakonne

W sobotę podczas Boskiego Festiwalu w Trzcińcu k/Czaplinka wieczyste śluby zakonne złożył kleryk pochodzący z naszej parafii.

[one_half][fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Tym szczęśliwcem, który na zawsze złączył się ze zgromadzeniem salezjańskim jest kl. Mateusz Macinkiewicz sdb.

— Jestem naprawdę szczęśliwy. Złożenie ślubów zakonnych mocno przeżywałem. To był bardzo ekscytujący moment — mówi kleryk Mateusz.

Wraz z nim śluby zakonne złożyło czterech innych kleryków: Grzegorz Siwak, Krzysztof Tomeczkowski, Łukasz Piskuła i Arek Orzechowski.

Wieczyste śluby zakonne w zwyczajnych okolicznościach mają miejsce po czwartym roku studiów, czyli po sześciu latach od złożenia pierwszej profesji. Na kandydata do kapłaństwa czekają jeszcze posługi lektoratu i akolitatu, święcenia diakonatu i kapłańskie. Te ostatnie nastąpią prawdopodobnie za dwa lata.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last] Śluby zakonne wieczyste 2014 salezjanie
Od lewej: dk. Mirosław Pudło, kl. Arkadiusz Orzechowski, ks. Jacek Grochowski, kl. Łukasz Piskuła, ks. inspektor Marek Chmielewski, kl. Mateusz Macinkiewicz, ks. Franciszek Krasoń, ks. Jarosław Pizoń. Na dole: kl. Grzegorz Siwak, kl. Krzysztof Tomeczkowski.

fot. fb.com/BoskiFestiwal