17 sierpnia 2014

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XX PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwa czas wakacyjny. Przypominamy, że w tym okresie odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz. 20.30 zakończoną apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, a w czwartek św. Piusa X. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Królowej.
 3. We wtorek przypada dzień imienin księdza Bolesława Kujawy, najstarszego kapłana w naszej parafii. Ks. Bolesław aktualnie jest na urlopie. Msza święta w jego intencji odbędzie się 19 sierpnia o godz. 18.00.
 4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 5. W czwartek 21 sierpnia o godz. 18.00 msza święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. Od 16 do 23 sierpnia odbywa się w Pile festiwal muzyczny Master Class. Podczas niego spotykają się młodzi wybitnie utalentowani muzycy z całego świata ze swoimi profesorami – solistami światowych scen. W ramach festiwalu artyści zapraszają na KONCERT NOCNY, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek 21 sierpnia o godz. 21.30. Zostaną zaprezentowane utwory ks. Antoniego Vivaldiego. Wstęp wolny.
 7. W sobotę 23 sierpnia o godz. 12.00 w Trzcińcu, nasz parafianin kl. Mateusz Macinkiewicz sdb, złoży wieczyste śluby zakonne. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.
 8. Młodzież zapraszamy na XVII Salezjański Sejmik pod nazwą „Boski Festiwal”, który odbędzie się w Trzcińcu koło Czaplinka w dniach 21-24 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 9. Na stronie internetowej parafii trwa wakacyjny cykl ciekawostek i tajemnic naszego kościoła. Zachęcamy do lektury w każdą wakacyjną niedzielę. W tym tygodniu można przeczytać o schronach na terenie kościoła.
 10. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o wizycie Papieża Franciszka w Korei, gdzie każdego roku przyjmuje chrzest ponad 100 tys. osób.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Adam ARENTEWICZ, lat 78 z ul. Boh. Stalingradu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … .
[/fancy_numbers]