15 sierpnia 2014

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Sollemnitas in Assumptione Beatæ Mariæ Virginis

[fancy_numbers variation=”red”]

  1. Obchodzimy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to zarazem 94. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Ojczyźnie oraz o tych, którzy zginęli broniąc Jej niepodległości.

    Msze św. jak w każdą niedzielę, również o 20.30.

    Na każdej mszy św. zostaną poświęcone kwiaty, warzywa i zioła.

  2. Wczoraj ruszyła „Wakacyjna Szkoła Biblijna” – czyli rekolekcje, które prowadzi kapłan z Indii o. Jose Anthonny Maniparambil. Dzisiaj, w sobotę i w niedzielę msze św. z homilią o godz. 18.00 celebruje o. Maniparambil, a po Eucharystii będzie przewodniczył nabożeństwom uzdrowienia, uwielbienia i dziękczynienia. Więcej informacji na plakatach i na stronie www.rekolekcje.pila.pl

  3. Od 16 do 23 sierpnia będzie się odbywał w Pile festiwal muzyczny Master Class. Podczas niego spotykają się młodzi wybitnie utalentowani muzycy z całego świata ze swoimi profesorami – solistami światowych scen. W ramach festiwalu artyści pragną zaprosić mieszkańców Piły na KONCERT NOCNY, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek 21 sierpnia o godz. 21.30. Wstęp wolny.

  4. 19 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury można obejrzeć musical „Alicja w Krainie Czarów” według scenariusza siostry zakonnej Antoniny Mierzejewskiej. Wstęp wolny. Zaproszenia do odbioru w kasie RCK. Szczegóły na plakatach.

[/fancy_numbers]