Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Współpracownicy w Skrzatuszu

Salezjanie Współpracownicy Z Pily W Skrzatuszu

Współpracownicy w Skrzatuszu

Salezjanie współpracownicy swoje ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne przeżyli 10 czerwca u stóp Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Przybyli tu prywatnymi samochodami zabierając wszystkich pragnących pokłonić się Skrzatuskiej Pani, dziękując Jej za towarzyszenie i opiekę.

Spotkanie rozpoczęło się drogą krzyżową odprawioną na placu przy kościele. Następnie w pobliskim nowo wybudowanym domu rekolekcyjnym wszyscy posilili się przygotowanymi słodkościami, mieli też możliwość rozmowy siostrzanej i braterskiej, wymiany doświadczeń i wysłuchania aktualności z życia salezjanów współpracowników w inspektorii.

Wieczorem współpracownicy współuczestniczyli wraz z mieszkańcami Skrzatusza we mszy świętej. Dziękowali Maryi za cały rok pracy, za chwile radości i smutków, przedstawiali intencje wszystkich zgromadzonych, jak i intencje papieża, Kościoła, Ojczyzny. Powierzali siebie Jej opiece prosząc o wstawiennictwo u Swego Syna. Wyśpiewali także apel deklarując dalsze trwanie przy Matce i Jej Synu, zapewniając Ją że będą czuwać, pamiętać i starać się być lepszymi.

Obecnie w kościele w Skrzatuszu trwa renowacja sanktuarium, widać już efekty pracy choć z pewnością we wrześniu będzie już można podziwiać końcowy efekt prac i piękno tego cudownego miejsca.

ZOBACZ ZDJĘCIA

  1. Ludwik
    Ludwik16 czerwca 2014

    Byłem, uczestniczyłem, jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Do Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu zawsze chętnie z żoną przyjeżdżamy. Tu możemy z Nią rozmawiać, dziękować za wsparcie, pomoc i powierzać Jej swoje troski i prośby. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich którzy byli razem z nami i zapewniam, że zawsze służyć będę swoim transportem jeśli będzie taka potrzeba.
    Serdecznie pozdrawiamy ks. proboszcza Zbigniewa Hula i dziękujemy za troskę o współpracowników.
    Serdecznie pozdrawiamy Kustosza Sanktuarium ks. Tomasza Jaskółkę! Jesteśmy pełni podziwu dla Jego pracy i dokonań. Niech Bóg błogosławi i darzy zdrowiem!

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»