19 czerwca 2014 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
SOLLEMNITAS SANCTISSIMI CORPORIS ET SANGUINIS CHRISTI

Boże Ciało

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA zwaną BOŻYM CIAŁEM.

  – msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00.

  – o godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na Pl. Zwycięstwa dla całego miasta, a po niej procesja z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do kościoła św. Antoniego. Zachęcamy do dekoracji balkonów i okien naszych domów i mieszkań. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego: sztandary, chorągwie, feretrony, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatków.

  – od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA; procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci komunijne i starszych do orszaku procesyjnego.

 2. Ks. Krzysztof Oleszkiewicz od 1 lipca zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej, jako proboszcz w parafii św. Anny w Szczańcu. W niedzielę – 22 czerwca – o godz. 11.00 podziękujemy ks. Krzysztofowi za jego pracę w naszej parafii. Już teraz życzymy mu wszelkich łask Bożych na nowym miejscu.
 3. W ramach integracji naszej wspólnoty organizujemy FESTYN PARAFIALNY w najbliższą niedzielę 22 czerwca. Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii.

  – naszą zabawę rozpoczniemy o godz. 15.30;

  – proponujemy tańce integracyjne; kabarety w wykonaniu dzieci i młodzieży, przedstawienia;

  – część zabaw i konkurencji poprowadzą dzieci i wychowawcy ze szkół na terenie naszej parafii;

  odbędzie się także Turniej Szachowy o Mistrza Naszej Parafii oraz symultany z mistrzem szachowym;

  – odbędą się koncerty: zespołów młodzieżowych, akordeonowy, bębnów afrykańskich.

  – zostanie przeprowadzony pokaz tresury psów;

  – będą też zamki, zjeżdżalnia, stoiska z zabawami dla dzieci, rozmaite konkursy, giełda nagród i różne atrakcje;

  – oczywiście tradycyjnie będzie duży wybór ciast i grill;

  – festyn zakończymy o godz. 20.00 na Deptaku. Odbędzie się tam PILSKI WIECZÓR CHWAŁY pod hasłem: „W naszych sercach pasja Mistrza”.

  – Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, a sąsiadów kościoła prosimy o wyrozumiałość co do hałasu.

 4. Z naszej parafii organizowana jest grupa na pieszą pielgrzymkę z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie, która odbędzie się w dniach 14-26 lipca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz u ks. Andrzeja Finca lub ks. Jarosława Wąsowicza.
 5. We wtorek – 24 czerwca – będziemy obchodzić uroczystość związaną z patronami Piły: św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Całości będzie przewodził bp ordynariusz Edward Dajczak. O godz. 18.00 odbędzie się koncert Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji naszego miasta. Następnie przejście pod figurę św. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa i modlitwa dziękczynna za kanonizację naszego papieża Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Szczegóły na plakatach.
[/fancy_numbers]