15 czerwca 2014 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
SOLLEMNITAS SANCTISSIMÆ TRINITATIS

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00.
 2. Zachęcamy do udziału w „JERYCHU RÓŻAŃCOWYM”. Tę nieustanną modlitwę rozpoczniemy w poniedziałek – 16 czerwca – mszą św. o godz. 8.00 i zakończymy w czwartek o godz. 8.00. Jerycho będzie trwało dzień i noc przez trzy dni. Prosimy też o składanie próśb na kartkach w kaplicy adoracji, które będziemy przedstawiać Bogu przez cały okres Jerycha. Modlitwę animować będą wspólnoty: Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret” i Neokatechumenat. Zapraszamy do modlitwy.
 3. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA zwana BOŻYM CIAŁEM.

  – Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00.

  – O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na Pl. Zwycięstwa dla całego miasta, a po niej procesja z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do kościoła św. Antoniego. Zachęcamy do dekoracji balkonów i okien naszych domów i mieszkań. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego: sztandary, chorągwie, feretrony, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatków.

  – Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA; procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci komunijne i starszych do orszaku procesyjnego.

 4. Ks. Krzysztof Oleszkiewicz od 1 lipca zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej, jako proboszcz w parafii św. Anny w Szczańcu. W niedzielę – 22 czerwca – o godz. 11.00 podziękujemy ks. Krzysztofowi za jego pracę w naszej parafii. Już teraz życzymy mu wszelkich łask Bożych na nowym miejscu.
 5. W przyszłą niedzielę – 22 czerwca – w naszej parafii odbędzie się FESTYN PARAFIALNY, na który serdecznie zapraszamy.

  Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów. Możemy je składać w zakrystii lub kancelarii.

  Festyn zakończymy o godz. 20.00 na Deptaku. Odbędzie się tam PILSKI WIECZÓR CHWAŁY pod hasłem: „W naszych sercach pasja Mistrza”.

 6. Z naszej parafii organizowana jest grupa na pieszą pielgrzymkę z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie, która odbędzie się w dniach 14-26 lipca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz u ks. Andrzeja Finca lub ks. Jarosława Wąsowicza.
 7. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” min. relacja ze spotkania młodych na Polach Lednickich, o Wandzie Półtawskiej oraz o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
 8. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi akcjami, propozycjami wakacji, projektami duszpasterskimi, które przeprowadza Towarzystwo Salezjańskie oraz nasza diecezja. Szczegółowe informacje na plakatach.
 9. Instytut Teologiczny w Koszalinie prowadzi magisterskie i licencjackie studia teologiczne. Szczegółowe informacje na plakatach.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Bolesław SIWY, lat 73 z ul. Buczka; + Stefania OSZCZEPALIŃSKA, lat 76 z ul. 1 Maja; + Urszula PIECZUL, lat 66 z ul. Towarowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
[/fancy_numbers]