Potwierdzone: neoprezbiter ks. Piotr Pączkowski będzie pracował w naszej parafii

Kilka godzin temu trzech salezjańskich diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Wśród nich – nasz diakon – ks. Piotr Pączkowski. Dostał także list posłuszeństwa, delegujący do pracy w naszej parafii.

[one_half][fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Nowymi kapłanami są ks. Mirosław Chyza (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej), ks. Daniel Śliwiński (pierwszy z prawej) i ks. Piotr Pączkowski (drugi z lewej). Tegoroczne święcenia salezjańskich kleryków odbyły się wyjątkowo nie w Lądzie, a w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi. Święceń prezbiteriatu udzielił abp Tadeusz Gocłowski, metropolita senior archidiecezji gdańskiej.

Salezjańscy neoprezbiterzy otrzymali także listy posłuszeństwa, delegujące ich do pracy w nowych placówkach. I tak: ks. Chyza będzie pracował w Słupsku, ks. Śliwiński w Czaplinku, a ks. Pączkowski w Pile. Najbardziej ucieszyła nas wiadomość o delegacji ks. Piotra. Już od lipca rozpocznie pracę w naszej parafii.

Czekamy na niego z niecierpliwością i otwartymi sercami!

[/one_half] [one_half_last] [/one_half_last]

Już dziś zapraszamy także na mszę świętą prymicyjną, którą odprawią trzej salezjańscy neoprezbiterzy. Odbędzie się ona w naszym kościele 5 czerwca o godzinie 18.00.

Źródło informacji i zdjęcia:
pila.salezjanie.pl