Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

I Komunie święte na półmetku [ZDJĘCIA]

I Komunia Święta W Kościele Świętej Rodziny W Pile W 2014 Roku Szkoła Podstawowa Nr 1 W Pile

I Komunie święte na półmetku [ZDJĘCIA]

Odbyły się już pierwsze Komunie święte dwóch szkół podstawowych: „Jedynki” i „Piątki”. Przed nami jeszcze Komunia „salezjanów” i uroczystości rocznicowe dla zeszłorocznych pierwszokomunistów.

W zeszłą niedzielę I Komunię świętą przyjęły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Było ich 43. Przygotowywane były pod czujnym okiem katechety, Romana Badziąga.

Natomiast w niedzielę 11 maja odbyły się uroczystości pierwszokomunijne Szkoły Podstawowej nr 1. Wówczas to w pełni w Eucharystii uczestniczyło 49 dzieci, przygotowywanych (pod równie czujnym okiem ) przez Ewę Frankowską.

A w przyszłą sobotę do Ołtarza Pana przystąpi dwudziestu czterech drugoklasistów ze Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Dodatkowo w niedzielę, 25 maja o godz. 12.30 będziemy przeżywać pierwszą rocznicę Komunii. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w piątek o godz. 16.00.

Łącznie w 2014 roku mamy 116 pierwszokomunijnych dzieci. To aż o 25 osób (cała jedna klasa) mniej niż w zeszłym roku! W 2013 I Komunię przyjęło 141 dzieci.

Zobacz galerię zdjęć: I Komunia św. SP 1
Zobacz galerię zdjęć: I Komunia św. SP 5

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»