Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

1 czerwca Piła wyjdzie na ulice za życiem. Polecamy: ZRÓB SOBIE PLAKAT!

Marsz Dla Życia I Rodziny W Pile Piła

1 czerwca Piła wyjdzie na ulice za życiem. Polecamy: ZRÓB SOBIE PLAKAT!

Już w najbliższą niedzielę, 1 czerwca, w Pile odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Spod kościoła św. Antoniego (oo. kapucynów) ruszymy o 12.30 (po mszy o godzinie 11.30).

Tegoroczny Marsz będzie miał niezwykły finał. Na Placu Zwycięstwa pilanie… zatańczą poloneza!

Celem marszu jest promocja wartości rodziny. Marsze, które odbywają się od 2006 roku w całej Polsce, są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

— Chcemy zaangażować jak najwięcej par, które zdecydowałby się wypełnić pilski korowód tańca. Z racji Dnia Dziecka przewidziany jest też słodki poczęstunek dla najmłodszych i nie tylko. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego świętowania i tańca — zachęca ks. Remigiusz Szauer.

Zachęcamy także do zrobienia własnych plakatów na Marsz dla Życia!

krok - Wybierz plakat

Jeśli nie masz pomysłu na swój plakat to zachęcamy do wyboru jednego z poniżej podanych. Są one w formacie A3 w pliku PDF. Wystarczy kliknąć na niżej podaną miniaturkę plakatu i zapisać go na komputerze.

Plakat_Marsz_dla_zycia_1-page-001
Plakat_Marsz_dla_zycia_2-page-001
Plakat_Marsz_dla_zycia_3-page-001
Plakat_Marsz_dla_zycia_5-page-001
Plakat_Marsz_dla_zycia_3-page-001

krok - wydrukuj

Jeśli nie masz drukarki w formacie A3 możesz wydrukować dany plakat np. w Centrum Ksero K2». Zgraj plakat na pendrive i udaj się do punktu ksero. Koszt wydrukowania jednego pliku A3 w kolorze to 4.00 zł, a czarno-białe: 1.00 zł. Pamiętaj poprosić panią w punkcie, aby podczas drukowania pliku pdf ustawiła "dopasuj", a nie "faktyczny rozmiar".

krok - przygotuj plakat

Ten krok śmiało możesz zrobić z dziećmi! Przygotuj niepotrzebny karton i listewkę. Naklejcie wydrukowany plakat na karton, a z drugiej strony przyklej dobrym klejem listewkę. Tył plakatu możesz dowolnie ozdobić.

krok - przyjdź na marsz

Przyjdź ze swoim plakatem na marsz 1 czerwca o godzinie 12.30. Nie wywalaj go po marszu - przyda się na przyszły rok!

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»