Początek kwietnia bogaty w wydarzenia. Sprawdź co się będzie działo!

Najpierw kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”, później spotkanie z policją, a pod koniec tygodnia koncert organowy. Zapowiada się ciekawy początek kwietnia.

W środę, 2 kwietnia, zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Tym razem o historii parafii św. Antoniego w Pile w latach 1945 – 1989 opowie wojewódzki konserwator zabytków, pilski historyk Roman Chwaliszewski. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.

Dzień później (3 kwietnia), o godzinie 10.00, także w sali św. Jana Bosko odbędzie się spotkanie z rzecznikiem policji w Pile. Tematem będzie bezpieczeństwo wśród seniorów. — Coraz częściej słyszymy o zuchwałym okradaniu starszych. Zapraszamy na to spotkanie także opiekunów i rodziny seniorów, aby dowiedzieć się jak się ustrzec przed złodziejami — zachęca do uczestnictwa proboszcz, ks. Zbigniew Hul. Na prośbę parafian spotkanie będzie nagrywane (jeśli zgodzi się policja).

Natomiast w sobotę, po wieczornej mszy, wraz z Regionalnym Centrum Kultury w Pile zapraszamy na wyjątkowy koncert organowy „Wielkopostne zamyślenie”. Utwory będzie wykonywał mistrz organowy Zygmunt Miecznik. Przy wstępie do kościoła będzie można nabyć cegiełkę w cenie 5 złotych na odbudowę organów. — Nasze organy wymagają remontu, a remont wymaga nakładów finansowych, dlatego staramy się zbierać fundusze — tłumaczy proboszcz.

Oprócz naszych wydarzeń, Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza na koncert ewangelizacyjny, który odbędzie się 3 kwietnia w sali dawnego kina Iskra. O 18.00 z koncertem pod hasłem „Łyse Banie głoszą Zmartwychwstanie” wystąpi tam hip-hopowa formacja Zetaigreka. Wstęp Wolny!