Jedź wraz z nami do ojczyzny Jezusa

Zapraszamy na pielgrzymkę do ojczyzny Pana Jezusa. Czyli dokąd? Niewielki kraj między Azją a Afryką. Izrael, Palestyna, Ziemia Święta to właśnie ojczyzna Pana Jezusa.

Dla każdego katolika pielgrzymka do tych świętych miejsc jest tą najbardziej szczególną i niezapomnianą. Taką właśnie pielgrzymkę, która przemienia ludzkie życie nazywamy też czytaniem „Piątej Ewangelii”.

Ziemia Święta, to miejsce, gdzie od wieków przechodziły i ścierały się cywilizacje, gdzie rodziły się największe monoteistyczne religie świata, gdzie TY zostałeś zbawiony męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

Chcemy Cię zawieźć do tych miejsc, gdzie Bóg szczególnie dotyka ludzkie serca i je przemienia. Dlatego przygotowaliśmy pielgrzymkę, która stanie się pielgrzymką Twojego życia.

Termin: 23.06 – 1.07.2014 r.

Koszt: 2400 PLN + 720 USD

Bliższe informacje i zapisy: Ks. Janusz Zdolski; Parafia Świętej Rodziny, ul. Św. Jana Bosko 1; 64-920 Piła; tel. 67 351 67 75 lub 67 351 97 12

PROGRAM PIELGRZYMKI
1 dzień:

W późnych godzinach wieczornych wylot z Okęcia do Tel Awiwu samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT (lot trwa ok. 3,5 godziny)

2 dzień:

Po przylocie, przejazd autokarem do Jerozolimy. Odpoczynek w Domu Polskim. Jeszcze przed południem pierwsza przechadzka po Jerozolimskim Starym Mieście i zwiedzanie najważniejszego sanktuarium Jerozolimy: Bazyliki Grobu Bożego. Czas na pierwsze nawiedzenie Kalwarii i drogiego nam wszystkim miejsca Zmartwychwstania. Po obiedzie przejście w kierunku chrześcijańskiego Syjonu. Tutaj Pan Jezus spożył z uczniami Ostatnią Wieczerzę, ustanawiając Najświętszy Sakrament Eucharystii oraz Kapłaństwa. Tutaj też Duch Święty zstąpił na Maryję i Apostołów. Zwiedzimy Wieczernik, tzw. Grób Dawida oraz przepiękną Bazylikę Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Wracając do Domu Polskiego oglądać będziemy pozostałość dawnej głównej ulicy Jerozolimy CARDO oraz udamy się pod Mur Płaczu.

3 dzień:

Po śniadaniu wyjedziemy na Pole Pasterzy – miejsce obwieszczenia pasterzom dobrej nowiny o narodzeniu Bożej Dzieciny. Następnie pojedziemy do Betlejem. Tutaj po zwiedzeniu Bazyliki Narodzenia i modlitwie w GROCIE, uczestniczyć będziemy w Eucharystii. Po południu natomiast, pojedziemy do Ain Karem – miejsca narodzin św. Jana Chrzciciela i Nawiedzenia św. Elżbiety przez Matkę Jezusa. Zatrzymamy się też w Yad Vashem – Instytucie Pamięci Ofiar Holokaustu.

4 dzień:

Pierwszy całodzienny wyjazd do Galilei. Naszym pierwszym celem będzie Nazaret, miejsce gdzie zabrzmiały słowa pozdrowienia anielskiego skierowanego do Maryi. W jednym i tym samym czasie jest to też dom Świętej Rodziny. Tam Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się poprzez Kanę Galilejską do Hajfy – miasta portowego i tam zatrzymamy się w sanktuarium Stella Maris. Do Jerozolimy wracać będziemy wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego zatrzymując się po drodze w Cezarei Nadmorskiej.

5 dzień:

Do południa udamy się na Górę Oliwną. Stąd będziemy oglądać panoramę Starej Jerozolimy. Nawiedzimy Miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, a schodząc z Góry Oliwnej Sanktuarium Dominus Flevit. Wejdziemy do Ogrodu Oliwnego i Bazyliki Getsemani – miejsca czuwania na modlitwie naszego Zbawiciela, miejsca Jego pojmania. W Dolinie Jozafata zobaczymy również Bazylikę Wniebowzięcia NMP. Po południu pójdziemy do miejsca, gdzie odbył się publiczny proces nad Jezusem. Stąd wyruszymy śladami Pana w kierunku Golgoty, rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej.

6 dzień:

Druga całodzienna wyprawa do Galilei. Jadąc w kierunku Jeziora Galilejskiego wzdłuż Doliny Jordanu, będziemy oglądać przepiękne krajobrazy, a nad samym Jeziorem zatrzymamy się w Kafarnaum, gdzie zobaczymy pozostałości Domu św. Piotra i starożytnej synagogi. Będzie też czas na nawiedzenie Bazyliki Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Dotrzemy również na Górę Błogosławieństw, a na koniec popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Po obiedzie podjedziemy do stóp Góry Tabor, aby taksówkami wjechać na jej szczyt.

7 dzień:

Będzie to dzień równie bogaty w przeżycia. Rozpoczniemy go wizytą w domu Marty i Marii oraz Łazarza w Betanii. Później podążymy starożytną drogą rzymską w kierunku Jerycha, zatrzymując się po drodze, aby zobaczyć jeden z klasztorów na skalistej Pustyni Judzkiej. Podjedziemy też kolejką linową na Górę Kuszenia i nawiedzimy prawosławny klasztor, a z Jerycha – Miasta Palm udamy się nad Morze Martwe. Tutaj ryb łowić nie będziemy. Za to pozostawimy wystarczająco dużo czasu na kąpiel i czytanie gazet na wodzie…

8 dzień:

Ostatni dzień pobytu w Jerozolimie rozpoczniemy Mszą świętą w Bazylice Bożego Grobu. Będzie to nasze dziękczynienie za przeżycia i łaski doznane podczas naszego pielgrzymowania. Po śniadaniu udamy się pod do sanktuarium św. Anny i sadzawki owczej. Po obiedzie pozostawimy czas wolny na zakup pamiątek oraz przygotowanie się do podróży powrotnej.

9 dzień:

Ok. godz. 2.30 udamy się na lotnisko w Tel Awiwie, skąd o godz. 6.00 odlecimy samolotem rejsowym PLL Lot do Warszawy.

Opłata uiszczona w dolarach 720 USD i w złotówkach 2400,-zł.
obejmuje:

– przelot samolotem z Warszawy do Tel Awiwu i z powrotem
– noclegi i wyżywienie (3 posiłki dziennie)
– przejazdy klimatyzowanym autokarem
– wstępy do obiektów przez nas zwiedzanych
– opłata za taksówki na Górę Tabor
– bilety na przepłynięcie „Łodzią Piotrową” przez Jezioro Galilejskie
– ubezpieczenie
– opłaty w portach lotniczych.

Przez cały czas pobytu w Ziemi Świętej zakwaterowani będziemy w nowym Domu Polskim w Jerozolimie u Sióstr Elżbietanek.

[fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Konto złotówkowe”]Opłatę za pielgrzymkę (część w złotówkach) można wpłacić na konto:

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 66-8162-0003-0021-3354-3000-0010
tytułem: imię i nazwisko; Pielgrzymka do Ziemi Świętej;

[/icon_teaser] [/fancy_box]