9 lutego 2014 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.

2. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00.

3. We wtorek we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji osób chorych.

4. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek, 11 lutego. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 w naszej świątyni.

5. W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.

6. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla dorosłych, które będą wygłaszane w naszej parafii od następnego poniedziałku. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.

[fancy_link link=”http://swietarodzina.pila.pl/2014/02/pogleb-wiare-na-katechezach-w-neokatechumenacie/”]Czytaj więcej na temat katechez [/fancy_link]

7. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. o XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polecamy!

8. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P22. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i są rozłożone na bocznych ołtarzach świątyni.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Pielgrzymka obejmuje miejsca takie jak: Jerozolima, Betlejem, Jaffa, Nazaret, Kana Galilejska, Kafarnaum, Ain Karem, Jezioro Genezaret, Morze Martwe, Morze Śródziemne. Przelot z Warszawy do Tel Awiwu samolotem, a noclegi podczas całego pobytu w Ziemi Świętej będą w samym centrum Jerozolimy, czyli w Nowym Domu Polskim, prowadzonym przez siostry elżbietanki. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.

10. Powstaje praca naukowa o Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Prosimy wszystkich, którzy za wstawiennictwem MB Bolesnej w Skrzatuszu otrzymali jakiekolwiek łaski, aby spisali swoje świadectwa i wysłali je na adres Sanktuarium w Skrzatuszu. Wasze świadectwa mogą ożywić wiarę w skuteczność macierzyńskiego wstawiennictwa Maryi. (Adres do korespondencji Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Skrzatusz 31, 78-930 Szydłowo).

11. Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Skupienia Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji. Dzień Skupienia odbędzie się 22 lutego 2014r. (sobota) w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Koszalinie i poprowadzi go ks. Piotr Zieliński. Temat spotkania, „Ignacego Jeża przygody z Opatrznością”, wiązać się będzie ze zbliżającą się 100. rocznicą urodzin Kardynała Nominata.

12. W dniach 21–23 lutego 2014 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2, odbędą się rekolekcje dla małżeństw w ramach Spotkań Małżeńskich. Rozpoczęcie w piątek 21 lutego o godz. 17.30, a zakończenie w niedzielę 23 lutego o godz. 14.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl

13. W minionym okresie odeszli do wieczności:

+  Edmund MENCEL, lat 82 z ul. Sikorskiego, + Franciszek LESZCZYŃSKI, lat 85 z ul. Buczka; + Kamilla STRUS z d. Jabłońska, lat 89 z ul. Boh. Stalingradu; + Ewa GÓRA  z d. Mońko, lat 54 z O. M. Kolbe; + Stefan ZADRANOWICZ, lat 63 z ul. Dzieci Polskich; + Marek KOŁOSOWSKI, lat 52 z ul. Buczka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie