2 lutego 2014 r.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej mszy św. błogosławieństwo świec.

2. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA dzisiaj o godz. 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00.

3. Przed kościołem składamy ofiary do puszek na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym te dary serca!

4. Jutro wspominamy św. Błażejapatrona od chorób gardła. Po każdej mszy św. błogosławieństwo gardeł za wstawiennictwem św. Błażeja.

5. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 msza święta zbiorowa za zmarłych.

6. We wtorek – 4 lutego – zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Ks. Tomasz Szugalski przedstawi temat: „Kościół Świętych Janów jako centrum polskiego życia religijnego w Pile w XIX wieku”. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

[fancy_link link=”http://swietarodzina.pila.pl/2014/01/czy-kosciol-sw-janow-byl-w-centrum-zycia-polakow/”]Czytaj więcej o kolejnym wykładzie[/fancy_link]

7. W środę  obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po każdej mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty. W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

8. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych  od godz. 8.00.

9. Od 7-9 lutego w parafii świętego Antoniego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 7 lutego o godz. 18.00.

10. Rozpoczęły się ferie zimowe. W naszej parafii przeprowadzamy półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii. W ramach półkolonii uczestnicy odwiedzą termy w Poznaniu, kręgielnię, Mc Donalda oraz będą uczestniczyć w warsztatach czekoladowych.

11. Zapraszamy na spotkanie charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które odbędzie się 26 lutego br. Spotkanie poprowadzi ks. John Bashobora. W kancelarii są jeszcze wejściówki.

12. W kwietniu 2014 roku będziemy przeżywać piękną uroczystość kanonizacji naszego papieża Jana Pawła II. Aby uczestniczyć w tych uroczystościach jedziemy parafialną pielgrzymką autokarową. Oprócz Watykanu zwiedzimy wiele ciekawych miejsc we Włoszech. Zachęcamy do zapisu przez stronę internetową lub w kancelarii.

[fancy_link link=”http://swietarodzina.pila.pl/2013/10/pielgrzymka-na-kanonizacje/” target=”blank”]Więcej informacji o pielgrzymce i zapisy (kliknij)[/fancy_link]

13. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. przeczytamy o karmelitankach oraz dopingu w sporcie. W „Arce” o św. Łukaszu i innych świętych lekarzach. Natomiast „Niedziela” obszernie wypowiada się o śp. Kard. Józefie Glempie. Polecamy!

14. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla dorosłych, które będą wygłaszane w naszej parafii od 16 lutego br.

15. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Teresa RYZNER, lat 77 z ul. Boh. Stalingradu; + Wacław BAGIŃSKI, lat 73 z ul. Trentowskiego; + Jan PIETRUSZKA, lat 71 z ul. Towarowej;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie