Seans filmu ”Tajemnica tajemnic”

Około 80 osób obejrzało wspólnie wspaniały film „Tajemnica Tajemnic – prawdziwa historia ocalenia Polski i świata” w reżyserii Agnieszki Porzezińskiej i Pawła Sobczyka. Seans odbył się wieczorem, 10 stycznia.

Na początku filmu słychać znamienne słowa: „Mogą mówić, że jesteśmy za głupi dla Europy… Mogą mówić, że jesteśmy za biedni dla Europy… Jednego nam nie mogą zarzucić: że przestaliśmy kochać Matkę Bożą. Ale jeśli byśmy przestali, to znaczy, że nas już nie ma. Narodu już nie ma…”

Wszyscy występujący w filmie (można go obejrzeć poniżej) przypominali, że tajemnicą Polski jest Maryja. Dokument pokazuje kilka wybitnych postaci polskiego Kościoła. Jest w nim zasłużony kardynał Hlond, który mówił, że „zwycięstwo jak przyjdzie to tylko przez Maryję”; Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, który wprowadzał w życie napisane przez siebie w niewoli Śluby Jasnogórskie oraz kard. Karol Wojtyła, który został wybrany papieżem.

Całość jest przeplatana obrazami z Jasnej Góry, gdzie ojciec Tomziński (przeor Jasnej Góry i generał zakonu paulinów) daje do zrozumienia, że Polska jest powierzona Maryi i to jest tajemnica tajemnic.