Strona na nowym serwerze

Uspakajamy: nie zmieniliśmy znowu wyglądu strony. Parafialna www zmieniła jedynie serwer (czyli swoje fizyczne miejsce w internecie) i – uwaga! ważna informacja – adres! Od teraz będzie można korzystać tylko z adresu www.SwietaRodzina.pila.pl

Zmiana serwera podyktowana była względami technicznymi. Wcześniej, serwer Opoki wykazywał dużą awaryjność, a w ostatnim czasie zablokował możliwość wysyłania informacji ze strony takich wypominki albo internetowe rejestracje. To przelało czarę goryczy i przenieśliśmy stronę na serwery home.pl. Od tej pory wszystko działa jak należy! Nawet lepiej! Dzięki przeprowadzce nasza strona szybciej się wczytuje. A skoro szybciej wczytują się obrazki, to na stronie głównej postanowiliśmy wprowadzić małe, kosmetyczne zmiany takie jak więcej newsów, najnowszy wpis ma duże zdjęcie, a „Z parafialnego Facebooka” i „Z parafialnego Twittera” jest z lewej strony. Polecamy także wypróbować strzałki po prawej i lewej stronie, które pomogą w przechodzeniu do następnych wpisów.

Wraz ze zmianą serwera konieczna była także zmiana adresu. Koniec z adresem wwww.pila.salezjanie.opoka.org.pl (uff, jaki on był długi!). Od teraz na stronę będzie można wejść przez adres: www.SwietaRodzina.pila.pl. Prosimy podmienić opokowy adres na nowy w swoich ulubionych lub zakładkach w przeglądarkach. Adres należy podmienić na www.SwietaRodzina.pila.pl (można wpisywać z mały, z dużych liter, a nawet z polskimi znakami: www.ŚwiętaRodzina.pila.pl!)

Uzupełnienie newsów trochę jeszcze potrwa. Mozolne przenoszenie strony pochłaniało sporo czasu. Prosimy o cierpliwość (wiemy, że wszyscy czekają na zdjęcia z poświęcenia deptaku).