Pierwsza taka książka o ks. Bosko

– Wyjątkowe wydanie, bo jedyne o księdzu Bosko napisane oryginalnie w języku polskim, a nie tłumaczone z włoskiego – mówił ks. Jarosław Wąsowicz na początku spotkania z autorem „Słówek nieokrojonych” księdzem inspektorem Markiem Chmielewskim.

Słówka Nieokrojone - ks. Marek Chmielewski

Promocja książki odbyła się w poniedziałek, 18 listopada. Uczestniczyło w nim około 50 osób. Było także sporo młodych, którzy przyszli na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.

Ksiądz inspektor Marek Chmielewski podczas swojego autorskiego spotkania opowiadał o fascynacji księdzem Bosko. Pierwszym, szczególnym momentem, w którym poznał założyciela rodziny salezjańskiej była lektura opracowań jego życiorysów.

– To było gdzieś w latach 70. ubiegłego wieku. W Rumi do moich rąk trafiła książka o św. Janie Bosko, która stała się tak jakby zaczynem mojego salezjańskiego życia. Do dziś ta książka stoi u mnie na półce – wspominał ks. inspektor.

Drugim momentem, który zapadł w pamięci ks. Chmielewskiemu, miał miejsce już na studiach.

– To już była bardziej uważna i głęboka fascynacja księdzem Bosko. Czytałem wówczas jego pisma – dodaje.

Można zatem powiedzieć, że powołanie księdza inspektora wzrastało w atmosferze lektury o ks. Bosko. – Zachęcam zatem, aby sprezentować komuś tę książkę. A nuż wyrośnie dzięki niej jakiś salezjanin – tymi słowami zakończył spotkanie ks. Marek Chmielewski.

Książkę można nabyć w kiosku parafialnym. Cena: 30 zł. Jak zapewnił na promocji proboszcz naszej parafii, każdy młody otrzyma na książkę 50% rabat.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/18UFgzt” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]