Nasi ministranci górą!

9 listopada 2013 w Pile odbył się już X Inspektorialny Turniej Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Nasi ministranci zdobyli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych! Puchar starosty pilskiego jest w rękach naszych reprezentantów z LSO.

Laur zwycięstwa, puchar i nagroda w piłkarskim turnieju to zawsze radość. Ale kiedy jest to ten najważniejszy puchar i nagroda za PIERWSZE MIEJSCE, radość miesza się z dumą. W ubiegłą sobotę 9 listopada taką radość sprawili nasi ministranci. W ramach X Inspektorialnego Turnieju Piłki Halowej LSO zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i zdobyli puchar starosty. Pokonali wszystkich, wygrali wszystkie mecze (jeden remis). Skład drużyny: D. Bąk, F. Jackowiak, K. Malinowski, D. Matuszak, Ł. Misiuro, P. Piechowiak, S. Słaboszewski.

Warto też wspomnieć, że Paweł Piechowiak został uhonorowany statuetką najlepszego bramkarza Turnieju.

Ministranci Święta Rodzina Piła

W turnieju wzięło udział 20 drużyn z kategorii szkół podstawowych, 15 drużyn z kategorii szkół gimnazjalnych oraz 11 drużyn z kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W sumie zjechało 356 ministrantów z 25 salezjańskich placówek wraz ze swoimi opiekunami. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz drobne upominki ufundowanie przez prezydenta Piły Piotra Głowskiego, starostę powiatu pilskiego Mirosława Mantaja, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży na czele z ks. Wiesławem Psionką oraz przez ks. Krzysztofa Nestoruka.