3 listopada 2013 r.

XXXI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00 i apel maryjny o godz. 21.00. Zapraszamy!

2. Trwamy w oktawie UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH;

  • do 8-go listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Odpust zyskujemy przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych;
  • przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej (KLIKNIJ TUTAJ). Przyjmujemy również wypominki roczne;

3. W poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 17.00.

4. W środę 6 listopada zapraszamy na kolejny wykład w ramach cyklu „Kościelne Dzieje Piły”.  Tym razem gościć będziemy pana Macieja Usurskiego z Muzeum Stanisława Staszica w Pile, który zaprezentuje nam temat „Pilskie kościoły na starych pocztówkach i fotografii”. Początek spotkania godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko w domu parafialnym. Podczas spotkania będzie można nabyć wydawnictwa związane z historią naszego regionu.

5. W I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec, spowiedź dla ministrantów i ich rodzin. O godz. 18.00 eucharystia dla Straży Honorowej NSPJ i ministrantów.

6. Odwiedziny chorych odbędą się w najbliższy piątek (8 listopada).

7. Od 8 do 10 listopada 2013 w parafii św. Antoniego odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek – 8 listopada – o godz. 18.00.

8. Od przyszłej niedzieli do 12 listopada będziemy gościć w naszej parafii ks. bp. Krzysztofa Zadarko w ramach wizytacji duszpasterskiej:

  • Ks. Biskup zostanie uroczyście przyjęty w naszej parafii podczas mszy św. o godz. 11.00, którą będzie celebrował i wygłosi okolicznościową homilię. W ramach wizytacji będzie uczestniczył w liturgiach eucharystycznych;
  • dodatkowo w najbliższą niedziele o godz. 16.15 – poświęci Rondo im. Franciszka Toboły oraz o godz. 17.00 weźmie udział w Koncercie Niepodległościowym Muzyki Polskiej w Miejskim Domu Kultury (ul. Okrzei 9) z okazji Święta Niepodległości;
  • natomiast 11 listopada o godz. 14.00 będzie przewodniczył mszy świętej w naszym kościele z racji Święta Niepodległości. Następnie przejdzie z wszystkimi wiernymi, przedstawicielami powiatu i miasta oraz organizacji, instytucji, szkół naszego regionu na plac Zwycięstwa, aby złożyć kwiaty;
  • na wszystkie spotkania zapraszamy całą naszą parafialną społeczność;
  • dodatkowo 11 listopada o godz. 17.00 ks. biskup pragnie spotkać się z naszą Radą Wspólnoty Wychowawczo Duszpasterską;
  • wizytacja zakończy się we wtorek (12 listopada) odwiedzinami w szkołach na terenie naszej parafii.

9. Organizujemy pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej, a także na naszej stronie internetowej www.swietarodzina.pila.pl

10. W tygodniku „Gość Niedzielny” min. o bólu z powodu utraty dziecka, o  osobach nawróconych ku Bogu w ostatnich chwilach swego życia

11. Zapraszamy na II Forum Charyzmatyczne naszej diecezji. Odbędzie się ono w dniach 8-10 listopada 2013 r. w Koszalinie. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie www.kochaj.my.

12. W kościele na górnym osiedlu wieczór chwały 8 listopada. Szczegóły w gablotach.

13. Dzisiaj 3 listopada o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert poetycki.