17 listopada 2013 r.

XXXIII Niedziela zwykła

1. Dziękujemy klerykom z WSD z Lądu za animację liturgiczną oraz Ks. Zenonowi Klawikowskiemu za wygłoszone homilie. Pamiętajmy o wszystkich klerykach w codziennej modlitwie. Drogim parafianom dziękujemy za materialne wsparcie naszych powołanych do życia zakonnego.

2. Ks. Inspektor Marek Chmielewski jest autorem książki: „Słówka nieokrojone”, która pozwala lepiej poznać wielkiego miłośnika młodzieży Księdza Bosko. W poniedziałek zapraszamy na promocję tej wyjątkowej pozycji. Spotkanie z ks. Markiem rozpocznie się w sali św. Jana Bosko o godz. 19.00. Wszystkich, a szczególnie tych, którym bliski jest charyzmat salezjański, serdecznie zapraszamy!

3. We wtorek i środę Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 15.00.

4. W czwartek we wspomnienie Ofiarowania NMP imieniny obchodzi ks. Janusz Zdolski. Również w tym dniu, mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek na mszy św. o godz. 18.00 nasz parafialny chór pod wezwaniem „Świętej Cecylii” przeżywa swoją patronalną uroczystość z racji wspomnienia św. Cecylii patronki chórów. Naszą wdzięczność kierujemy także ku naszej diakonii muzycznej oraz zespołowi dzieci wraz z siostrą Renatą i p. Ewą. Pamiętamy również o zespole „Emaus” i naszym organiście. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy poprzez śpiew upiększają nasze liturgie. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie i zachęcajmy się wzajemnie do czynnego uczestnictwa w tych muzycznych wspólnotach.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA.

  • Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
  • W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • Natomiast w katedrze koszalińskiej zakończenie Roku Wiary.

7. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii. Przyjmujemy również  wypominki roczne.

8. Organizujemy pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na ogólnopolski weekend dla mężczyzn pt. Męski Wymiar Wiary. Gościem specjalnym będzie Charles Whitehead, wieloletni lider Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Rozpoczęcie w piątek 22 listopada mszą świętą o godzinie 18.30 w parafii św. Antoniego w Pile. Szczegóły na plakacie i na stronie www.mezczyzni.net

10. W tygodniku „Gość Niedzielny” min. o synodzie zwołanym przez papieża Franciszka, który będzie poświęcony rodzinie i małżeństwu; o zagrożeniach duchowych współczesnego świata oraz o tym, jak może się zmienić polskie prawo dotyczące grzebania umarłych.

11. Od przyszłej niedzieli przed kościołem i w kancelarii będą rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Zofia CZYŃSKA, lat 91 z ul. Śródmiejskiej; + Teresa MILLER, lat 76 z ul. Żeromskiego; + Antoni KOŚMIDER, lat 66 z ul. Mickiewicza; + Scharlota GOZIMIRSKA, lat 92 z ul. Śródmiejskiej.
Wieczny odpoczynek …