Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Od września nie ma ich z nami

Ks. Michał Malek I Ks. Zenon Mach Nie Pracują Już W Świętej Rodzinie W Pile

Od września nie ma ich z nami

Jak to co roku bywa, we wrześniu wychodzą na jaw zmiany personalne w parafiach salezjańskich. Do naszej nie przychodzi żaden nowy kapłan, ale przez wakacje pożegnaliśmy się z dwoma salezjanami.

Pracę w naszej parafii z dniem 1 września zakończył ks. Zenon Mach oraz ks. Michał Malek. Ks. Zenek pracował u nas rok, a odpowiedzialny był za Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ten obowiązek przejął już ks. Stanisław Sadowski.

Natomiast ks. Michał, znany z zespołu Propaganda Dei, pracował u nas przez dwa lata. Przez ten czas między innymi katechizował młodzież z Gimnazjum nr 4 oraz przygotowywał młodych do bierzmowania. Od września katechetą w Gim 4 tymczasowo będzie ks. Damian Poleszczuk, a do bierzmowania przygotowywać będzie ks. proboszcz Zbigniew Hul oraz ks. Krzysztof Oleszkiewicz.

Drodzy księża Zenonie i Michale

Dziękujemy Wam serdecznie za włożoną pracę i serce w naszą parafię. Niech Maryja Wspomożycielka czuwa nad dalszą Waszą pracą! Bądźcie umocnieni i uświęceni Duchem Świętym. Będziemy pamiętać o Was w modlitwie.

Wasi byli już parafianie.

Ks. Zenon MACH sdb
Ks. Michał MALEK sdb
 1. Zenon Mach
  Zenon Mach7 października 2018

  Gdzie teraz znajduje się KS Zenon Mach

 2. il
  il7 września 2013

  WIELKA SZKODA ZE KS ZENON ZOSTAŁ PRZENIESIONY

  • Lidia Węglińska-Czaplak
   Lidia Węglińska-Czaplak8 września 2013

   Wielka szkoda.Znam księdza Zenona od paru lat.Jeszcze z parafii z Wierzchowa.

   • il
    il8 września 2013

    żałujemy żee nie został w Pile miał wielkie serce dla chorych

 3. riwana chierici
  riwana chierici7 września 2013

  wielka szkoda ze ks michal zostal przeniesiony:(

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.