Nocny koncert w kościele

Przez tydzień Piła gościła utalentowanych muzyków z całego świata w ramach koncertów Music Festival Master Class. Wśród tych występów jeden był wyjątkowy – nocny koncert w naszym kościele! Przyszły tłumy!

Od 17 do 24 sierpnia trwała piąta edycja festiwalu. Wszystko rozpoczął koncert galowy, który odbył się 17 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury. Słuchacze mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję wysłuchać i podziwiać oryginalne instrumenty Stradivariusa i Guarneriego, na których grali m.in. Bartek Nizioł (skrzypce), Joanna Kreft (skrzypce), Diang Mei (altówka). Od 19 do 23 sierpnia pilanie za darmo słuchali koncertów Studentów Master Class w siedzibie BWA.

Sporą rzeszę fanów muzyki klasycznej przyciągnął też nocny koncert w naszej świątyni, który odbył sie 22 sierpnia o godzinie 21.30. Wystąpili na nim tacy muzycy jak Xiaoming Wang, Diyang Mei, Denis Severin oraz Daniel Pezzotti

– Jestem zachwycony tymi koncertami! Jestem na prawie każdym. Żałują tylko, że gale na początku i końcu były biletowane – mówiła Janina Antczak, wielbicielka muzyki klasycznej.

W wydarzeniu brało udział 32 młodych muzyków. Goście niemal z całego świata szkolili swój warsztat pod kierunkiem Bartłomieja Nizioła i innych muzyków klasycznych. Festiwal zakończyła uroczysta gala, na której wystąpiła orkiestra Feel Harmony, pod batutą Jakuba Chrenowicza oraz Xiaoming Wang (skrzypce).

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1al4Z6h” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]