4 sierpnia 2013 r.

XVIII Niedziela zwykła

1. Trwa czas wakacyjny. Przypominamy, że e tym okresie odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz. 20.30 zakończoną apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna jest trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

3. Zgodnie z prośbą ks. Biskupa dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na cele remontowo budowlane w Sanktuarium w Skrzatuszu.

4. Wszystkim rodzinom, które przejęły w miniony poniedziałek na nocleg pielgrzymów zmierzających do Częstochowy składamy serdeczne Bóg Zapłać!

5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek wspomnienie Św. Dominika-prezbitera, w piątek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – męczennicy i Patronki Europy, w sobotę  Święto Św. Wawrzyńca –diakona i męczennika.

6. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do sali nr 22 na spotkanie modlitewne „Gwiazdeczek Najświętszej Maryi Panny”. Szczegóły spotkania zamieszczone są na tablicy ogłoszeniowej.

7. We wtorek – 6 sierpnia – obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.  W tym dniu o g. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i następnie msza święta zbiorowa.

8. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

9. W dniach 9-11 sierpnia w Parafii Św. Antoniego przeprowadzony zostanie Kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00.

10. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Św. O. M. M. Kolbe. Będzie ona odprawiana na każdej mszy św. Jest to duchowe przygotowanie do wspomnienia tego świętego, które obchodzimy 14 sierpnia. W tym szczególnym dniu – już dziś – zapraszamy na godz. 20.30 na Apel Maryjny przy Krzyżu i Figurze Św. O. Maksymiliana Marii Kolbe na zbiegu ulic: Wiatracznej i Św. M. M. Kolbe.

11. W tylniej części kościoła prowadzone są prace remontowe mające na celu wyrównywanie posadzki naszej świątyni oraz wymianę popękanych płytek. Z racji prac konserwatorskich będziemy sukcesywnie wyłączać remontowane płaszczyzny z użytkowania. Za wszelkie niedogodności wynikłe z prac przepraszamy.

12. Serdecznie zapraszamy na „Wakacyjną Szkołę Biblijną” – czyli rekolekcje, które poprowadzi biblista z Indii Ks. Jose Anthonny Maniparambil. Rekolekcje w naszym kościele w dniach 14-17 sierpnia 2013 r. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy przez internet i w kancelarii parafialnej.

13. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 i 8 września 2013 r. z noclegiem w Licheniu. Koszt 70 zł. Zapisy w piątki i niedzielę.

14. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. sprawozdanie z XVIII Światowych Dni Młodzieży, o Koptach – egipskich chrześcijanach, żyjących jak obcy we własnej ojczyźnie oraz słowo w 20 rocznicę konkordatu jako odpowiedź na absurdalne zarzuty podważające zasadność tego porozumienia.

15. W dniu 15 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Chełmską k/Koszalina. Szczegółowe informacje na plakatach.

16. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej  – 9 – 17 września. Wiadomości u Ks. Janusza.

17. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Franciszek Jodłowski, l. 78, ul. Śródmiejska; + Jerzy Rychlik, l. 47, Poznań; + Wiesław Getka, l. 65, Ujście; + Łucja Marzec, l. 84, ul. Śródmiejska; + Mieczysław Mirowski, l. 55, Al. Wojska Polskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .