Kubańska charyzmatyczka w Pile

Kilkaset osób uczestniczyło w niedzielnym spotkaniu charyzmatycznym z ewangelizatorką, pochodzącą z Kuby, a mieszkającą w Kalifornii Marią Vadią.

– Bóg robi coś dobrego w Polsce. Podróżuję po wielu krajach, ale to w Polsce widziałam najwięcej młodych ludzi, którzy są rozpaleni ogniem Jezusa – mówiła Vadia.

Spotkanie w hali MOSiR-u przy ul. Żeromskiego, trwało do późnych godzin wieczornych. Jego uczestnicy najpierw tańczyli przy piosenkach zespołu Armia Dzieci, później nadszedł czas na świadectwo Marii Vadii oraz uzdrowienia. Spotkanie przebiegało w radosnej i modlitewnej atmosferze.

– Chrystus idzie droga niespotykaną. To co dzieje się w tej hali, dla niektórych jest niepojęte. To wielka łaska, że tutaj w Pile, coś takiego się pojawiło. To jest droga dotarcia do człowieka! Nie możemy się krępować, czy stawać się byle jakim! Przecież chrześcijaństwo jest religią radosną i otwartą – zachwycał się spotkaniem dziekan Piły, ks. Stanisław Oracz.

Maria urodziła się na Kubie, skąd po 10 latach wyemigrowała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych i osiedliła się w Miami na Florydzie. Przez wiele lat była tzw. „niedzielną katoliczką” lecz w roku 1987 przeżyła chrzest w Duchu Świętym i oddała się głoszeniu Ewangelii. Jest aktywnym członkiem katolickiej odnowy charyzmatycznej w archidiecezji Miami. Posługuje w różnych grupach modlitewnych, jeździ z konferencjami po wielu krajach świata. Jest autorką kilku książek. Ma czwórkę dzieci.

Jej nauczanie charakteryzuje się niezwykłą prostotą i mocą. Nie koncentruje uwagi na sobie, ale prowadząc konferencje uczy wchodzenia w głęboką więź z Bogiem, aby każdy chrześcijanin mógł posługiwać darami Ducha Świętego.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/17Ob9Kp” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]