23 czerwca 2013 r.

XII Niedziela zwykła
Dominica XII per annum

1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w peregrynację relikwii ojca założyciela Rodziny Salezjańskiej – św. Jana Bosko. Cieszymy się, że podczas tej kilkunastogodzinowej obecności Apostoła Młodzieży, przez naszą świątynię przewinęły się tłumy wiernych. Zdjęcia z peregrynacji są dostępne na naszej stronie parafialnej, a już we wtorek wspólne zdjęcie parafian ukarze się w Tygodniku Pilskim, który będzie można nabyć między innymi w kancelarii i zakrystii.

Wspólne zdjęcie na papierze fotograficznym można także już dziś nabyć w kiosku parafialnym. Koszt dużego zdjęcia – 6 zł, a dochód jest przeznaczony na wakacje dla ubogich dzieci.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, a w nim nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

3. Dzisiaj o godz. 14.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny organizowany przez naszą parafię i parafię św. Jana Bosko oraz siostry salezjanki p/h „Parafie Salezjańskie dla Piły” w ramach podsumowania peregrynacji relikwii Św. Jana Bosko. Festyn odbędzie się na placu i boiskach Szkół Salezjańskich przy parafii Św. Jana Bosko. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Szczegółowy program festynu znajduje się na plakatach.

4. Jutro – (24 czerwca) – obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Po wieczornej mszy św. zapraszamy na Hołd Maryjny w miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych.

5. W środę stała nowenna  do Maryi Wspomożycielki w ramach nabożeństwa czerwcowego, a na mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Roku Ministranckiego. Zapraszamy Ministrantów z rodzinami. Potem spotkanie w salce ministranckiej.

6. W czwartek o godz. 8.00 zakończenie roku szkolnego dla I Liceum Ogólnokształcącego, a o godz. 9.30 dla Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast w piątek zapraszamy młodzież pozostałych szkół na godz. 7.00, a dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 na msze św. o godz. 8.00. Na każdej mszy św. zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

7. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo zdrowienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Na mszy św. o godz. 8.00 mszę św. imieninową odprawi ks. Piotr Grzymała. Solenizantom życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

9. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o dzieciństwie Papieża Franciszka oraz o najstarszym obrazie przedstawiającym Maryję, z którym tradycja wiąże powstanie modlitwy „Pod Twoją obronę” oraz hymn „Regina Coeli”.

10. Rozpoczyna się okres wakacji. Od przyszłej niedzieli – 30 czerwca – przez okres wakacji będzie dodatkowa msza św. o godz. 20.30. Apel Jasnogórski po Eucharystii ok. godz. 21.00.

11. Propozycje akcji wakacyjnych organizowanych przez Towarzystwo Salezjańskie oraz naszą Diecezję są zamieszczone na tablicach informacyjnych.

12. Organizujemy półkolonie letnie w terminie 1-13 lipca i 15-27 lipca. Półkolonie od poniedziałku do soboty. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Damiana.

13. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10 do 17 września. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Janusza.

14. W czasie wakacji (lipiec i sierpień) Biuro Radia Maryja i Kiosk parafialny będą czynne tylko dwa dni w tygodniu: piątek od 10.00 do 13.00 i od 17.00 do 19.00 oraz w niedzielę w godzinach od 7.00 – 16.00

15. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Władysław MOTYKA, lat 52 z ul. Boh. Stalingradu; + Cecylia GŁOWACKA, lat 69 z ul. Towarowej; + Waldemar STANKIEWICZ, lat 54 z ul. Boh. Stalingradu; + Adam ADAMSKI, lat 64 z Al. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie