26 maja 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
SS.mae Trinitatis Sollemnitas

Dzień Matki

1. Dzisiaj  zapraszamy na:

  • PIERWSZĄ ROCZNICĘ  KOMUNII ŚWIĘTEJ o godz. 12.30;
  • Uroczyste zakończenie tygodniowej modlitwy „Jerycha Różańcowego” o godz. 14.45. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej modlitwy.
  • Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa.
  • Dziś obchodzimy Dzień Matki. Niech Bóg obdarzy nasze Matki zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem.

2. Również dzisiaj, o godz. 12.30 rozpocznie się przy kościele Św. Antoniego radosny „MARSZ DLA ŻYCIA”, a zakończy na Placu Zwycięstwa przy figurze Jana Pawła II. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.

3. W środę – 29 maja – zapraszamy na Apel Jasnogórski przy Krzyżu i Figurze Św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 20.30. /skrzyżowanie ulic: Wiatracznej i O.M. Kolbe./ Są dwie ważne daty w kulcie Św. Ojca Maksymiliana: 29 maja – dzień zesłania do obozu koncentracyjnego oraz 14 sierpnia – dzień męczeńskiej śmierci. Stawmy się na Apel, aby zawierzyć Bogu nas samych, rodziny, parafię i nasze miasto. Na zakończenie ucałujemy Relikwie naszego Męczennika.

4. W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA.

  • Msze św. w naszym kościele o 6.30, 8.00, 11.00, 12.30, 15.00 i o godz.  18.00. 
  • O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na Pl. Zwycięstwa dla całego miasta. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM tradycyjną uroczystą procesją z Pl. Zwycięstwa do parafii Św. Antoniego. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien. Zapraszamy do utworzenia orszaku procesyjnego, a wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach; – dziewczynki do sypania kwiatków; poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony.
  • Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA; procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci komunijne i starszych do orszaku procesyjnego.

5. W piątek złożymy hołd św. Janowi Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wspominamy Św. Justyna męczennika oraz uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00. Od soboty, przez cały czerwiec nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa o godz. 17.30.

7. Organizujemy wyjazd na Lednicę w dniu 1 czerwca. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Damiana.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w Jubileuszy 25-lecia kapłaństwa naszych parafian: ks. Andrzeja Marchewki, ks. Janusza Wróblewskiego oraz ks. Krzysztofa Hagedorna. Jubilaci odprawią mszę św. o godz. 11.00, a kazanie wygłosi były opiekun ministrantów ks. Józef Michurski.

9. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

10. Organizujemy półkolonie letnie w terminie 1-13 lipca i 15-27 lipca. Półkolonie od poniedziałku do soboty. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Damiana.

11. W dniach 15-16czerwca w parafii Św. Jana Bosko w Pile odbędą się III Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne dla młodzieży i dorosłych. Bliższe informacje na plakatach.

12.  Zapraszamy na spotkanie z amerykańską charyzmatyczką Marią Vadia, którą będziemy gościć w naszym mieście. Hala sportowa w Pile ma numerowane miejsca dlatego posiadanie karty wstępu daje nam możliwość oceny ilości uczestników. Taką Kartę można odebrać w zakrystii naszego kościoła. Spotkanie odbędzie się 2 czerwca br. (niedziela) w Pile w hali przy ul. Żeromskiego 90 o godz. 19.30.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Halina BARAN, lat 67 z Pl. Konstytucji 3 Maja;   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …