12 maja 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w następujących spotkaniach: msza św. w ramach przygotowania do bierzmowania o godz. 16.00; ewangelizacja na ulicach naszej parafii, wyruszy o godz. 16.00 sprzed kościoła;  nabożeństwo Drogi Światła połączone z majowym o godz. 17.15;  Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Jana Pawła II na placu Zwycięstwa.

2. Przez cały maj nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00.

3. DZISIAJ o godz. 10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Pana Romana oraz ks. Andrzeja.

  • „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.
  • Z racji „Białego Tygodnia” w najbliższy czwartek nie będzie nabożeństwa uzdrowienia. Będzie przeprowadzone w ramach czuwania w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 21.00. Czuwanie zakończymy mszą świętą o godz. 1.00 w nocy.
  • Nowenna do uroczystości Zesłania Ducha Świętego jest odprawiana o godz. 17.30.

4. Jutro /13 maja/ wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a także 32 rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II. O godz. 21.00 apel maryjny z błogosławieństwem relikwiami naszego błogosławionego Rodaka.

5. Spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

6. W środę o godz. 19.00 w aulii Wyższej Szkoły Biznesu odbędzie się projekcja głośnego filmu „Bunt Stadionów” o polskich kibicach  i spotkanie z jego reżyserem Mariuszem Pilisem, które poprowadzi ks. Jarosław Wąsowicz. Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie Wiara Lecha oraz Pilski Klub Gazety Polskiej. Ilość miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odebrać u Pana Marka, naszego kościelnego i w sklepie kibiców pod arkadami. Zapraszamy.

7. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę o g. 16.00 na nabożeństwo majowe.

8. W najbliższą sobotę  /18 maja/ o godz. 17.00  zapraszamy do udziału w Eucharystii na placu przy figurze Jana Pawła II w ramach obchodu Jubileuszu 500-lecia Piły. W tym dniu wszystkie msze św. wieczorne w kościołach parafialnych są odwołane, abyśmy mogli się zgromadzić we wspólnocie naszego miasta i prosić Boga o błogosławieństwo dla każdego z nas, naszych rodzin, parafii, organizacji i instytucji społecznych. Serdecznie zapraszamy!

9. W przyszłą niedzielę /19 maja/ o godz. 10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach przygotowań do tej uroczystości informujemy że:

  • Próby dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.45.
  • W piątek o 19.30. porządkowanie i dekorowanie świątyni.
  • W sobotę spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin o godz. 9.00. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie świec.

10. Zachęcamy do udziału w „Jerychu Różańcowym”. Tę nieustanną modlitwę rozpoczniemy w przyszłą niedzielę mszą św. o godz. 15.00. Jerycho będzie trwało dzień i noc przez siedem dni do 26 maja. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpisania się na listę w kancelarii. Osoby dorosłe oraz małżeństwa zapraszamy do modlitwy w godzinach nocnych. Prosimy też o podawanie na kartkach próśb, które będziemy przedstawiać Bogu przez cały okres Jerycha. Można je składać w zakrystii lub kancelarii.

11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rumi. Pielgrzymka odbędzie się 24 maja. Zapisy u Ks. Janusza w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

12. Organizujemy wyjazd dla dzieci na I Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu. Odbędzie się on 25 maja br. Zapisy u ks. Damiana w naszej parafialnej świetlicy od 15.30 do 19.00.

13. Organizujemy półkolonie letnie w terminie 1-13 lipca i 15-27 lipca. Półkolonie od poniedziałku do soboty. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Damiana.

14. Organizowana jest IV Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Informacje na plakatach.

15. Uczestników rekolekcji w Warszawie /6 lipca/ prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii parafialnej.

16. Tygodnik „Gość Niedzielny” zamieszcza min. obszerny wywiad z ks. Bp. Edwardem Dajczakiem o wychowaniu młodzieży. Natomiast w „Arce” o polskich tradycjach maryjnych.

17. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaprasza na rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej w dniach 24-26 maja p/h: „Rok Wiary”. Organizuje również pielgrzymkę: Częstochowa, Ojcowski Park Narodowy, Kraków, Piekary i Góra Św. Anny w dniach 03-09.09.2013r. Szczegóły na plakatach.

18. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Janina BALCEWICZ, lat 86, z Al. Wojska Polskiego; + Celestyn HUSZCZO, lat 77 z Al. Piastów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …