17 lutego 2013 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Invocavit
Niedziela wstępna

1.  Przeżywamy obecnie OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST. ZAPRASZAMY:

  • w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00.
  • na zakończenie poszczególnych nabożeństw Drogi Krzyżowej będą wręczane dorosłym, dzieciom i młodzieży na okres jednego tygodnia figurki św. Jana Bosko wraz z modlitewnikiem. Pragniemy, aby modlitwa w gronie rodzinnym i sąsiedzkim za wstawiennictwem św. Jana Bosko przybliżyła każdemu z nas postać tego wybitnego wychowawcy młodzieży, obdarzała mieszkańców potrzebnymi łaskami i jednocześnie przygotowywała naszą parafię na czerwcową peregrynację relikwii tego świętego.
  •  W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2. Dzisiaj o godz. 11.00 mszę św. odprawi ks. Stanisław Małkowski. Po eucharystii spotkanie w sali św. Jana Bosko.  Natomiast o godz. 21.00 Apel maryjny.

3. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY WIARY dla dorosłych, które są wygłaszane w naszej parafii. Spotkania we wtorki i piątki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.

4. W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

5. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo uzdrowienia. Zapraszamy!

6. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. o odejściu Benedykta XVI oraz cykl wielkopostny – kazania o Męce Pańskiej. Natomiast w „Niedzieli” refleksje wielkopostne „Wróćmy do niedzieli”.

7. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa połączony ze zwiedzaniem Krakowa. Termin wyjazdu 2-3 marca 2013 r. Natomiast w dniach 26 lipca – 6 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Włoch (Watykan, Muzeum Watykańskie, Monte Cassino, Asyż, Rzym). Szczegółowych informacji udziela ks. Damian w świetlicy w godz. od 15.30 do 18.00.

8. Trwają zapisy na rekolekcje „Z Jezusem” na stadionie narodowym w Warszawie, które wygłosi ks. John Bashobora 6 lipca. W drugim autokarze mamy jeszcze 20 miejsc.  Zapisy w kancelarii do dnia 24 lutego.

9. W ramach akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” wolontariusze ze SP nr 5 rozprowadzają dzisiaj w celach charytatywnych wykonane przez siebie lalki. Za wsparcie inicjatywy młodych wolontariuszy serdecznie dziękujemy.

10. W minionym okresie odeszli do wieczności: +Zofia KRÓLEWICZ, lat 80 z al. Piastów; + Barbara KRYSZAK, lat 74 z ul. Piekarskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …