Piła i okolice fabryką księży i zakonnic

Nikt tego nie ukrywa, bo nie da się tego ukryć. O tym się mówi i trzeba mówić, że Piła i okolice to zagłębie powołaniowe. Aby to podkreślić od kilku lat organizowane są w naszej parafii spotkania dla rodziców i członków rodzin osób powołanych do służby w Kościele. 

Liczba powołanych jest pokaźna i każdego roku się zwiększa. Bez znaczenia czy powołania do kapłaństwa w diecezji, zgromadzeniach zakonnych, zakonach, czy na misje, bo wszyscy odpowiadają na głos powołania wypowiedziany przez Pana Jezusa: „Pójdź za Mną!”

Jak poprzednie lata w trzecią niedzielę stycznia cała wspólnota rodziców i krewnych osób powołanych do służby w Kościele z Piły i okolic spotkała się najpierw na mszy świętej w intencji o łaskę nieba dla zmarłych powołanych, ich rodziców, krewnych. A także w intencji o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Następnie spotkanie w sali świętego Jana Bosko, gdzie przy herbacie, kawie i ciasteczkach rozmawiała grupa ponad 50 osób. Była modlitwa, życzenia, łamany opłatek, a na zakończenie półgodzinny śpiew kolęd. Takie spotkania pomagają tworzyć i umacniać więzy tej „rodziny powołaniowej”.

Już teraz wszyscy zostali zaproszeni na kolejne spotkanie w nadziei na jeszcze większą liczbę uczestników.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/V2jbEz”]Zobacz galerię zdjęć[/button]