Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile
Rekolekcje Z O. Jose Maniparambilem W Pile1

Nieustępliwi w wierze z Maniparambilem

Właśnie zakończyły się jedne z najbardziej oczekiwanych rekolekcji w tym roku w naszej parafii. – Może pod koniec tych rekolekcji będziemy wiedzieć więcej o swojej wierze – wyraził nadzieję o. Jose Antony Maniparambil, biblista z Indii.   O. Jose Maniparambil bardzo sprawnie posługiwał się językiem obrazu, aby uczestnicy mogli „zobaczyć” Ewangelię.

Przez cztery dni, w sali św. Jana Bosko, trwały rekolekcje z biblistą z Indii o. Jose Antonio Maniparambilem. – Zdecydowaliśmy się zaprosić tego rekolekcjonistę, dlatego, że świetnie wprowadza w Słowo Boże, zaszczepiając chęć modlitwy Pismem Świętym – mówi Irena Baczyńska, liderka wspólnoty „Nazaret”. – A ponad to posługuje się językiem obrazu, przybliża słuchaczowi treści malując słowem, tym samym zaprasza nas do wejścia w sytuację z Ewangelii – dodaje Halina Łuś, liderka wspólnoty „Kanaan”.

Ojciec Jose Antony Maniparambil jest znanym katolickim biblistą, wykłada w Seminarium Duchownym w Indiach, w stanie Kerala i w Wyższym Seminarium Duchownym salwatorianów w Tanzanii. Jest autorem 52 książek na temat Biblii. O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje nie tylko dla świeckich, ale również dla księży, sióstr zakonnych w Indiach i za granicą.

Bóg jest obecny w moim życiu. Dzięki niemu czuję się wolny i szczęśliwy, tym przeszedłem się podzielić – mówi o. Jose. Rekolekcje podzielone zostały tematycznie, co w rezultacie miało pomóc uczestnikom otworzyć drzwi Jezusowi, odnowić swoją wiarę i stać się żywymi znakami Bożej działalności. – Zaprośmy Jezusa do swojego życia osobistego. Ludzie myślą, że żyjąc bez Boga zyskają wolność absolutną-to złudzenie, bo w rezultacie stają się nieszczęśliwi i samotni – dodaje rekolekcjonista.

Rekolekcje zorganizowane przez naszą parafię zaczęły się we wtorek 20 listopada i trwały do piątku 23 listopada 2012 r.

Zobacz galerię zdjęć

Autor:
Justyna Tylman

 1. JOLANTA CHORĄŻYK
  JOLANTA CHORĄŻYK27 listopada 2012

  Szczęść Boże, chciałam bardzo podziękować za rekolekcje z o. Maniparambilem, które odbyły się w dn. 20-23 listopada 12r. Mogłam dzięki Wam słuchać ich przez internet, robić notatki, między różnymi zajęciami. Chciałam się zapytać, czy jest możliwość zamówienia płyt z tych rekolekcji i książek?
  Życzę błogosławionego dnia

  Jola

  • Renata Witkowska
   Renata Witkowska10 grudnia 2012

   Droga Jolu w sprawie książek i płyt skontaktuj się z Odnową w Duchu św. Nazaret spotkania są w czwartek o godz. 19 w sali św. Jana Bosko
   pozdrawiam

   Renata

 2. riwana chierici
  riwana chierici25 listopada 2012

  Śledziłam je przez internet z Włoch. Dały mi dużo do myślenia i pokazały nowe sposoby rozmawiania i odnajdywania Pana Jezusa. Szkoda ze nie mogłam w nich uczestniczyć osobiście

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»