Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Egzorcysta obchodził Andrzejki!

Egzorcysta Ks. Andrzej Finc Sdb Z Piły

Egzorcysta obchodził Andrzejki!

Do takiego małego paradoksu doszło dzisiaj wieczorem. Ale już na wstępie chcemy wyjaśnić, że nie było żadnego głupiego lania wosku czy idiotycznego wróżenia. Andrzejki obchodziliśmy jak każde imieniny księży – solenizant odprawił wieczorną Eucharystię ipsa diem 30 listopada.

Ksiądz Andrzej Finc z kanoniczną misją egzorcysty, po raz ostatni w czerwonym ornacie celebrował swoją mszę świętą imieninową w 2006 roku, ponieważ często imieniny Andrzeja wypadają w Adwencie. Tym razem była to ostatnia wieczorna Eucharystia w roku katechetycznym 2011/2012. Jutro – 1 grudnia msza o 18.00 będzie już z niedzieli adwentowej.

Kazanie dla solenizanta wygłosił proboszcz parafii ks. Zbigniew Hul:

– Święty Andrzej stał się znakiem Boga, dopiero gdy rzeczywiście oddał się Bogu do końca. Po zesłaniu Ducha Świętego nie był już kimś, kto ucieka, boi się – przybliżał sylwetkę świętego patrona ks. Andrzeja ksiądz proboszcz. Mówiąc o św. Andrzeju warto wspomnieć, że był pierwszym apostołem powołanym przez Pana Jezusa. Dlatego liturgia wschodnia określa go mianem Protokleros – Pierwszy Powołany. Wedle podań, został ukrzyżowany 30 listopada 65 lub 70 roku głową w dół na krzyżu w kształcie litery X. Wyrok skazujący przyjął z radością – cieszył się, że może pójść śladami Chrystusa. Przed śmiercią błogosławił zebranych współwyznawców.

Zobacz galerię zdjęć

Drogi Xięże Andrzeju!

Ten X w słowie księże, jest nieprzypadkowy. Z okazji Twoich imienin chcemy Ci życzyć, abyś z każdym dniem miał coraz więcej siły do posługi Bogu Najwyższemu, nawet jeśli będzie wymagał od Ciebie takiej ofiary, jakiej chciał od św. Andrzeja. Niech Maryja Wspomożycielka wiernych broni Cię przed atakami złego, a my wspieramy Cię w posłudze egzorcysty swoją modlitwą!

Twoi parafianie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.