4 listopada 2012 r.

XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy naszym gościom, ks. dr Radosławowi Błaszczykowi oraz alumnom z WSD z Lądu za animacje liturgiczną na poszczególnych mszach św. Po mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie PRZYJACIÓŁ WSD w Lądzie oraz wszystkich, którzy pragną przynależeć do tej wspólnoty do sali nr 18 w domu katechetycznym. Również młodzież zapraszamy na spotkanie z alumnami po mszy św. o godz. 9.30, które odbędzie się w sali św. Jana Bosko. Dziękujemy również za wszelkie ofiary złożone do puszek na utrzymanie naszego seminarium.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po mszy św. o godz. 15.00.

3. Zapraszamy na niedzielny apel maryjny o godz. 21.00 w naszym kościele.

4.  Trwamy w Oktawie UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

* Od 1-go do 8-go listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

* Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach na różańcu o godz. 17.30. Wypominki składamy w kancelarii. Przyjmujemy również wypominki roczne, które będą odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę – przed sumą.

5. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się jutro – 5 listopada – w naszej świątyni o godz. 19.00 w ramach trasy koncertowej Michała Junga. Artysta zaprezentuje utwory Bacha, Buxtehuda, Mendelssohna oraz Boellmana. Wstęp wolny.

6. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie naszego chóru parafialnego.

7. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00 do wspólnego odmawiania koronki do miłosierdzia Bożego przy naszym nowym ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W niedziele i uroczystości koronka będzie odmawiana przed mszą św. o godz. 14.50.

8. W Tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. odpowiedź na pytanie: „dlaczego reinkarnacja jest nie do pogodzenia z przesłaniem Ewangelii?” oraz „dlaczego chrześcijaństwo i patriotyzm stoją blisko siebie?”.

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

10. Od 9 do 11 listopada 2012 w parafii św. Antoniego odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek – 9 listopada – o godz. 18.00.

11. W przyszłą niedzielę – 11 listopada – przypada 94. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W ramach Uroczystości:

* W naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30 w asyście Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina;

*  o godz. 14.00 składanie kwiatów pod pomnikiem na pl. Zwycięstwa, a następnie

* o godz. 15.10 rozpocznie się musztra paradna i koncert Orkiestry.

*  Bieg Niepodległości ulicami naszego miasta w godz. 10.30 – 12.00. Szczegóły na plakatach.

* Pamiętajmy o przystrojeniu okien naszych mieszkań flagami narodowymi.

12. Duszpasterstwo Akademickie na os. Górnym zaprasza młodych na czuwanie modlitewne w piątek – 9 listopada – o godz. 19.00 oraz na koncert „Akustyczne brzmienia”, którego gościem będzie grupa Mate.O. Koncert odbędzie się 16 listopada o g. 19.00. Informacje na plakatach.

13. W dniach 20 – 23 listopada br. w naszym kościele wygłoszone zostaną rekolekcje prowadzone przez światowej sławy biblistę O. Jose Antonio Maniparambila z Indii. Zapisy na stronie internetowej pod adresem: www.rekolekcje.pila.pl oraz w kancelarii.

14.  W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Halina WOŹNICKA, lat 83, i + Horst VETTER, lat 77 z al. Jana Pawła II; + Renata WIECZORKIEWICZ, lat 43 z ul. Bogusławskiego;       Wieczny odpoczynek