25 listopada 2012 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Zapraszamy na niedzielny apel maryjny o godz. 21.00.

3. Od czwartku rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. o 17.30. 

4. W piątek, w święto Apostoła Andrzeja, imieniny obchodzi ks. Andrzej Finc. Solenizant odprawi mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

5. W piątek wspominamy również św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii. Nabożeństwo o godz. 17.30 połączone zostanie z Nowenną przygotowującą nas na uroczystość przybycia do Polski relikwii św. Jana Bosko z Turynu. Sarkofag z relikwiami będzie nawiedzał polskie parafie w czerwcu 2013 r.

6. W I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz.8.00.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.

8. Zapraszamy każdego dnia tygodnia na godz. 15.00 do wspólnotowego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego przy nowym ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W niedziele i uroczystości koronka będzie odmawiana przed mszą św. o godz. 14.50.

9.  Przed kościołem i w kancelarii będą rozprowadzane świece bożonarodzeniowe Caritas i opłatki wigilijne.

10. 28 listopada o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko spotkanie ogólne dla przygotowujących się do bierzmowania.

11. Parafia św. Jana Bosko zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia Jezusa w najbliższy piątek na godz. 20.00.

12. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach na różańcu o godz. 17.30. Wypominki składamy w kancelarii. Przyjmujemy również wypominki roczne, które będą odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę – przed sumą.

13. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia na 21 – wszą rocznicę powstania tego Radia. Serdecznie zapraszamy. Zapisy i bliższe informacje w Biurze Radia Maryja.

14. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. jubileuszowy kalendarz na 2013 rok.

15. Informujemy, że od 14 do 19 stycznia 2013 roku w naszej parafii zostaną przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii.

16. Kolejna niedziela – 2 grudnia – rozpoczyna okres ADWENTU.

17. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena RADZICKA, lat 67 z ul. Trentowskiego; + Józef TETERUS, lat 83 z al. Jana Pawła II;
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …