Jedź razem z nami!

To już 12 października 2012 r. odbędzie się uroczysta koronacja obrazu Wspomożycielki Wiernych w salezjańskiej parafii w Rumi. Jest to wielkie wydarzenie dla całej Rodziny Salezjańskiej, dlatego organizujemy jednodniowy wyjazd do Rumi.

Starania o koronację rozpoczął przed 12 laty ks. Janusz Zdolski – ówczesny proboszcz rumskiej Wspomożycielki. W końcu ziszcza się jego pragnienie i obecny Metropolita Gdański JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wyraził zgodę na koronację koronami biskupimi obrazu Rumskiej Wspomożycielki. Decyzja ta jest potwierdzeniem czci i miłości jaką jest otaczana Wspomożycielka w Rumi od ponad 63 lat.

Uroczystość Koronacji Obrazu odbędzie się w piątek, 12 października 2012 roku o godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głodź. Uczestniczyć w niej będą Salezjanie i Salezjanki z całej Polski, duchowieństwo z archidiecezji, oraz wiele osób indywidualnych i zorganizowanych grup. Uroczystość będzie transmitowana na cały świat przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

My także chcemy uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu. Ks. Janusz organizuje pielgrzymkę – jednodniowy wyjazd na koronację w piątek, 12 października 2012 r. Wyjazd – rano. W planie jest jeszcze zwiedzanie katedry w Bydgoszczy albo w Gdańsku (zależy od dostępnego czasu). W cenie wyjazdu zapewniony jest posiłek. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisów: w kancelarii parafialnej lub interenetowo, wysyłając e-maila na adres:
[email_link email=”zdolski@swietarodzina.pila.pl”]zdolski@swietarodzina.pila.pl[/email_link] [colored_box variation=”blue”] Dzień wyjazdu: 12 października 2012 r.

Godzina i miejsce wyjazdu:6.00, spod kościoła Świętej Rodziny

Miejsce pielgrzymowania: Bydgoszcz, Gdańsk, Rumia

Cel: Udział w koronacji cudownego obrazu

Koszt:100 PLN (przy większej ilości uczestników koszt się zmniejszy)[/colored_box]

[button size=”medium” link=”http://www.koronacja-rumia.pl/”]Dowiedz się więcej o koronacji[/button]