Księże Diakonie – DZIĘKUJEMY!

Diakon Michał Jach - już wkrótce ks. Michał JachI choć, podczas podziękowania, niechcący przejęzyczył się i zamiast praktyka diakońska wyszło drakońska – to miejmy nadzieję, że nasza parafia nie była dla niego surową. Dziś, 8 maja 2012 r.,  pożegnaliśmy na wieczornej Eucharystii diakona Michała Jacha, który był u nas od pierwszego marca.

Przez czas ponad dwóch miesięcy posługi diakońskiej dk. Michał zaskarbił sobie serca wielu parafian, a szczególnie Salezjanów Współpracowników, z którymi razem owocnie pracował w świetlicy środowiskowej. “-Ciągle przybywająca ilość dzieci do świetlicy jest najlepszym tego przykładem” – mówiła Stefania Majchrzak, Salezjanka Współpracownica, w podziękowaniu na wieczornej Eucharystii.

W imieniu wszystkich parafian wdzięczność za posługę złożyli także przedstawiciele Żywego Różańca, zapewniając przyszłego ks. Michała Jacha o modlitwie.

Na końcu Mszy głos zabrał dk. Michał. “-Zależało mi, żeby na praktykę drak… diakońską trafić do takiego miejsca, które pomoże mi zamknąć 9 letni okres w sposób dobry i pozwoli mi przyjąć w sposób owocny święcenia kapłańskie. Moja rodzona siostra jest siostrą zakonną – nazaretanką od Świętej Rodziny – więc jestem pewien że wymodliła mi to miejsce. Odbieram więc Was jako dar od Pana Boga.” – mówił diakon. Podziękował także współbraciom i przełożonemu za to, że mógł tutaj być.

Diakon Michał serdecznie zaprasza wszystkich, którzy tylko mogą, na swoje święcenia kapłańskie, które odbędą się w Lądzie nad Wartą 19 maja o godz. 11.00. Otrzyma je z rąk Jego Ekscelencji Księdza Józefa Kowalczyka, Arcybiskupa Metropolii Gnieźnieńskiej i Prymasa Polski.

Dk. Michał Jach już jutro wyjeżdża na rekolekcje przed święceniami. A już po święceniach – jako ks. Michał Jach będzie posługiwał w naszej sąsiedzkiej parafii – św. Jana Bosko. Czyli słowa ks. Proboszcza, który podczas podziękować powiedział: “zaprosimy go na rekolekcje”, nie są abstrakcyjne! Wierni przyjęli te słowa oklaskami.

[tip]Zobacz zdjęcia z pożegnania diakona Michała Jacha[/tip]

Drogi już-wkrótce-księże Michale!

Życzymy Tobie byś w kapłańskiej posłudze był żywym odbiciem naszego Pana. Tym alter Christus! Nigdy się tego nie wstydź, mimo czasów w jakich polski Kościół się znajduje! Niech Twoje święte i już-wkrótce-kapłańskie dłonie będą zawsze skore do pracy w świetle Ewangelii! A my – Twoi byli już parafianie – składając wdzięczność za Twoją posługę w naszej parafii, będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie!

Bóg zapłać!