Film, który wzbudził emocje

IMG_1738Podczas wyświetlania filmu o papieżu Janie Pawle II niektórym z widzów popłynęła łza. Szczególnie wzruszającym momentem był atak na papieża. Starsi przypomnieli sobie “tamte chwile”, a młodzi mogli poznać życie wyjątkowość pontyfikatu Wielkiego Polaka przez film dokumentalny pt. “Droga do świętości. Jan Paweł II – Nieustający Sługa Boży”.

Pani Teresa – uczestniczka pokazu filmowego, mimo że ma ten film w domu, przyszła do kościoła aby wspólnie powspominać Papieża. –Jan Paweł II ciągle jest dla mnie bardzo ważny i szanuje go, chociaż już go nie ma wśród nas. Czuję jego obecność i uważam, że jest taka potrzeba być tu – dziś i przeżywać to co nam dał. – mówi powstrzymując łzy. Inna z uczestniczek mówi, że przyszła na film z czystej ciekawości. –Chcę zobaczyć coś co jeszcze nie widziałam, co przybliży mi samą postać Jana Pawła II.

Film zawierał szereg scen, które zawsze zapadły w sercach wiernych. Został on oparty na materiałach zarejestrowanych w różnych miejscach świata podczas licznych pielgrzymek i spotkań Ojca Świętego.

Szkoda, że na seans zorganizowany w ramach Tygodnia Papieskiego (odbył się on w czwartek – 13 października 2011 r.) przyszła mała ilość osób. Czyżby nauczanie i postać Jana Pawła II przestawała być dla nas ważna?

IMG_1729IMG_1732IMG_1734IMG_1738