W łączności z całym światem

IMG_6949Także nasza parafia włączyła się do ogólnoświatowego wydarzenia jakim jest modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic. Modlitwa za miasta, państwa i narody łączy w jednym czasie wszystkich, którym drogie są te sprawy. Nasza parafia “obstawiła” modlitewnie kilkadziesiąt skrzyżowań ulic.

Kolejny już raz jako parafia dołączyliśmy do ogólnoświatowej “akcji” modlitwy na skrzyżowaniach ulic. W poprzednim roku modliliśmy się na kilku skrzyżowaniach, a w tym roku kilkadziesiąt. Sami członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym “Nazaret” obstawili ponad 15 miejsc, a członkowie innych wspólnot pozostałe. Dla odwiedzających naszą stronę wybraliśmy się z aparatem, aby uwiecznić te chwile i włączyć się do modlitwy. Byliśmy na skrzyżowaniu ulic: Buczka i Okrzei; Al. Jana Pawła i Budowlanych; Al. Wojska Polskiego i Dzieci Polskich. Miłym zaskoczeniem była obecność młodzieży ze Szkoły Ponadgimnazjalnej ze swoim katechetą ks. Andrzejem.

[tip]Zobacz zdjęcia z akcji modlitewnej na skrzyżowaniach[/tip]