”Bo czego się nie robi dla Boga”

IMG_0128Ile jest odważnych osób w naszej parafii? Na pewno wiele, ale szczególną odwagą wykazało się ok. 200 osób gromadząc się wieczorem przy krzyżu i figurze na ul. O. Maksymiliana Kolbe. Nie od dziś wiadomo, że te tereny nie należą do najbezpieczniejszych w mieście, szczególnie po zapadnięciu zmroku. Ale właśnie w takie miejsca posyła nas, chrześcijan, Jezus Chrystus.

Prócz późnej pory, niedogodnością były także komary. Ale jak podsumowała jedna z rezolutnych parafianek: “Żrą jak choroba, ale czego się nie robi dla Boga”.

Apel rozpoczął się o godzinie 21.00. Poprowadził go ks. Janusz Zdolski wraz z kilkoma osobami z parafii. Śpiewem wspierały go członkinie Odnowy w Duchu Świętym. Apel zorganizowany był w dniu wspomnienia św. Ojca Kolbe – 14 sierpnia br. – jako zakończenie Roku Kolbiańskiego.

W rozważaniach Apelowych nie mogło zabraknąć wspomnienia Niepokalanie Poczętej oraz jej wielkiego czciciela – św. o. Maksymiliana. Była także litania do św. o. Kolbe oraz akt poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasze modlitewne spotkanie zakończyliśmy błogosławieństwem oraz ucałowaniem relikwii świętego, który zginął w niemieckim obozie KL Auschwitz.