Współpracownicy w ”Złotym Linie”

W życiu wspólnot w ciągu całego roku mają miejsce różne przedsięwzięcia, plany, działania, formacje duchowe i osobowe. 15 czerwca 2011 r. Wspólnota Salezjanów Współpracowników jako uwieńczenie całorocznej działalności zorganizowała rekreacyjno – formacyjne spotkanie na łonie natury.

Odbyło się ono w okolicach Śmiłowa w tzw. ‚Złotym Linie” na świeżym powietrzu.

Duchową opieką otoczyli nas ks. proboszcz Zbigniew Hul i ks. Andrzej Finc, którzy odprawili Mszę świętą. Bardzo treściwą homilię wygłosił ks. proboszcz. Po Mszy w radosnym nastroju spożywaliśmy kiełbaski z grilla, potem kawa, herbata, ciasto i śpiew. Był też chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem.

Spacer po uroczym, pełnym naturalnych bogactw przyrody terenie dopełnił wszystkiego co niezbędne dla całkowitego zrelaksowania. Jak zawsze towarzyszyła nam opieka grającej i śpiewającej młodzieży. Koordynatorka Marta podziękowała zarówno kapłanom, jak i wszystkim obecnym za udział i za całoroczne zaangażowanie w różne formy działania i pomocy. Zakończyliśmy apelem jasnogórskim i radośni, zrelaksowani samochodami wróciliśmy do Piły.

Stefania Majchrzak

[tip]Zobacz zdjęcia z wyjazdu Salezjanów Współpracowników.[/tip]