Prymicje u nas w parafii

Wieczorna Msza św. sprawowana 2. czerwca br. w pierwszy czwartek miesiąca zgromadziła nie tylko grupę ministrantów i ich bliskich, bowiem tradycyjnie tego dnia jest odprawiana Eucharystia w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza, ale także licznie przybyłych parafian, pragnących uczestniczyć we mszy prymicyjnej odprawionej przez neoprezbiterów – salezjanów, którzy kilka dni wcześniej przyjęli w Lądzie święcenia kapłańskie.

Prymicjantów w osobach księży Bartłomieja Chmielewskiego, Adama Kierszki, Krzysztofa Rudzińskiego i Michała Słodkowskiego serdecznie powitał proboszcz parafii ks. Zbigniew Hul. Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył ks. Krzysztof Rudziński znany w naszej parafii z  dwuletniej praktyki duszpasterskiej. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Piotr Grzymała, który zwracając się do prymicjantów w sposób niezwykle serdeczny i życzliwy mówił o powołaniu i czekającej ich drodze kapłaństwa, o apostolskim świadectwie własnej wiary. Ks. Piotr podkreślił ważność powołania młodego człowieka do posługi ministranckiej.

Po komunii świętej przedstawiciele LSO złożyli prymicjantom życzenia i obdarowali różami. Na zakończenie Eucharystii odbyło się błogosławieństwo udzielone przez nowych kapłanów w kolejności; księża, siostra zakonna, służba ołtarza i pozostali wierni. Na pamiątkę wspólnie przeżytej mszy prymicyjnej wierni otrzymali prymicyjne obrazki.

Nowym kapłanom życzymy wiary i odwagi w pełnieniu posługi kapłańsko – salezjańskiej, apostolskiej pasji św. Jana Bosko i Bożej radości na każdy dzień kapłańskiego życia. Szczęść Wam, Boże!

Małgorzata Ankowska-Przewoźniak

[tip]Zobacz zdjęcia z mszy świętej prymicyjnej salezjańskich Neoprezbiterów 2011[/tip]