Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Straży Honorowej

W dniach 18 – 19 czerwca 2011 r. w Częstochowie, na Jasnej Górze odbyła sie XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. W wydarzeniu tym uczestniczyły przedstawicielki Straży działającej przy naszej Parafii.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się 17 czerwca o godz. 5.30. Pierwszym miejscem pielgrzymim była katedra w Gnieźnie, gdzie przy relikwiach św. Wojciecha modliliśmy się o szczęśliwą pielgrzymkę i w intencji naszej Ojczyzny, a nastepnie odwiedziliśmy zamek w Gołuchowie, gdzie często przebywał błogosławiony August Czartoryski – salezjanin. Na naszym pielgrzymim szlaku znalazło się Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, gdzie w modlitwie polecaliśmy wstawiennictwu tego Świętego nasze polskie rodziny, aby zawsze panował w nich duch miłości do Boga, bliźnich i Ojczyzny.

Wydarzenia XXVI Pielgrzymki oficjalnie rozpoczęły się 18 czerwca o godz. 8.30 odśpiewaniem godzinek ku czci NMP w sali ojca Kordeckiego. O godz. 9.30 w kaplicy cudownego Obrazu Matki Bożej, rozpoczęła się uroczysta Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. Kolejnym wydarzeniem był referat ks. Leszka Poleszaka. Po godz. 13.00 odbyło sie spotkanie z Dyrekcją Arcybractwa. O godz. 15.00 Członkowie odprawili w wielkiej pobożności Drogę Krzyżową po wałach jasnogórskich, a o godz. 16.15 odbyło sie uroczyste przyjęcie nowych członków do Arcybractwa. O godz. 21.00 wszyscy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim po którym rozpoczął sie różaniec, Godzina Święta, msza święta o północy i adoracja, którą prowadzili członkowie Arcybractwa Straży Honorowej. O godz. 3.45 godzinki ku czci Serca Pana Jezusa. Pielgrzymkę zakończono po godz. 4.00.

Zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w szeregi tego modlitewnego Bractwa.

[tip]Zobacz zdjęcia z pielgrzymki Straży Honorowej do Częstochowy.[/tip]