Dzieci z ks. Robertem w Częstochowie

Co roku Podwórkowe Kółka Różańcowe gromadzą się  na spotkaniu w Częstochowie. W tym roku, 12 czerwca, rzesze zgromadzonych dzieci u stop Matki Boskiej Częstochowskiej zasilili członkowie Kółka Różańcowego z naszej parafii, z księdzem Robertem Kulczyńskim (opiekunem) na czele.

Dzieci, wraz z czterema opiekunami i księdzem wyruszyli w drogę już o 4.00 w nocy. Na miejsce dotarli około 11 godziny. Msza święta pod przewodnictwem JE ks. bp. Antoniego Długosza (wielkiego przyjaciela dzieci) zaplanowana była o 13.00. Jeszcze przed mszą grupa zdążyła zwiedzić muzeum, skarbiec oraz weszli na wieżę aby podziwiać panoramę tego pięknego miasta. Następnie dzieci wysłuchały koncertu, tańczyły, radośnie śpiewały i modliły się wraz z założycielką PKRD Magdaleną Buczek. Dzieci powierzyły przez Maryję Panu Bogu Ojca Świętego Benedykta XVI, naszą Ojczyznę, rodziny, PKRD, Radio Maryja i Telewizję Trwam, a przede wszystkim prosiły o pokój na całym świecie. W tych intencjach była także sprawowana Eucharystia, koncelebrowana przez licznie przybyłych kapłanów – opiekunów Kółek Różańcowych, a wśród nich o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Na zakończenie mszy świętej jako symbol pokoju w niebo zostały wypuszczone gołębie.

Pielgrzymka miała charakter dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II. Odbyła się ona już po raz 13. Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych dają przykład, w jaki sposób konkretnie odpowiedzieć na wezwanie Maryi.

Grupa z naszej parafii, po Eucharystii i obiedzie – pełni radości w sercu – wyruszyła w drogę powrotną. W pielgrzymce uczestniczyło siedmioro dzieci: Kasia Bolek, Iwona Zamorska, Maciej Zamorski, Kamil Nowak, Kasia Nowak, Monika Wargin oraz Ala Borysewicz. Wszystkich tych, którzy by chcieli wziąć udział w pielgrzymce za rok, zapraszamy na spotkania PKRD w soboty (co 2 tygodnie) w Oratorium o godz. 12.00.

Alicja Borysewicz

[tip]Zobacz zdjęcia z pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych do Częstochowy[/tip]