Dni miasta Piły

W związku z corocznymi obchodami Dni Miasta Piły w dniu 4 marca w naszej parafialnej świątyni odbyła się msza święta koncelebrowana.

Przewodniczył jej ks. dziekan Stanisław Oracz przy współudziale ks. proboszcza Zbigniewa Hula i ks. Jarosława Wąsowicza, który wygłosił okolicznościową homilię. W Eucharystii wzięli udział m.in. działacze samorządowi z prezydentem miasta Piotrem Głowskim na czele. Po mszy świętej w Pilskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta.

Tradycyjnie od dziesięciu lat podczas Sesji tej nadawana jest godność Honorowego Obywatela Miasta Piły. W tym roku po raz pierwszy nadano ten tytuł kobiecie, pani Aleksandrze Błażejewskiej.

„Dziś możemy być świadkami historycznej chwili. Bo oto po raz pierwszy kobieta, zapisze się złotymi zgłoskami w niezwykłej historii miasta. Kobieta, tak nietuzinkowa jak miasto, którego jest Honorowym Obywatelem. Pani Aleksandro, chapeau bas! Za energię, niewzruszoną wolę, siłę i hart ducha” – powiedział w swym wystąpieniu Prezydent Piły Piotr Głowski.

Uroczysta Sesja Rady Miasta zakończyła się koncertem Pilskiej orkiestry Rozrywkowej.

ks. Jarosław Wąsowicz
&
materiały ze strony www.pila.pl