VII Inspektorialny Turniej Piłki Halowej LSO

Tradycja podtrzymana! 27 listopada br., w sobotę, nie zważając na niespodzianki pogodowe w postaci opadów śniegu, do Piły zjechali się ministranci, by wziąć udział w VII Inspektorialnym Turnieju Piłki Halowej LSO.

Turniej rozpoczęła wspólna Eucharystia, której przewodniczył ks. Leszek Główczyński. W radosnym dziękczynieniu składanym Bogu przez ręce Maryi za życie i radość wspólnoty, wszyscy modlili się, by przede wszystkim kopać piłkę, a jak najmniej … siebie po nogach.

Do rozgrywek przystąpiło 46 drużyn z 22 placówek, łącznie 347 zawodników, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Po emocjonującej i czasem bardzo zawziętej rywalizacji „do ostatniej sekundy, do gwizdka”, ostatecznie zostali wyłonieni zwycięzcy i zajęli miejsca:

kategoria „szkoła podstawowa”:
1 – Piła św. Jan Bosko,
2 – Rumia św. Krzyż I,
3 – Bydgoszcz SP;

kategoria „gimnazjum”:
1 – Czaplinek,
2 – Debrzno,
3 – Szczecin Gumieńce;

kategoria „szkoła ponadgimnazjalna”:
1 – Gdańsk Orunia,
2 – Bydgoszcz parafia,
3 – Kawnice.

Uznaniowo zostali także wyłonieni najlepsi zawodnicy i bramkarze:
kategoria „szkoła podstawowa” – najlepszy zawodnik Kacper Kałużny (Piła św. Jan Bosko), najlepszy bramkarz Michał Niemc (Rumia św. Krzyż);
kategoria „gimnazjum” – najlepszy zawodnik Piotr Iwach (Szczecin Gumieńce), najlepszy bramkarz Miłosz Kochański (Czaplinek);
kategoria „szkoła ponadgimnazjalna” – najlepszy zawodnik Adrian Abakumow (Gdańsk Orunia), najlepszy bramkarz Sebastian Binder (Bydgoszcz parafia).

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. Dziękujemy Bogu, Jego Matce i Aniołom Stróżom za błogosławieństwo i opiekę, a dobrodziejom i wolontariuszom za ofiarowane serce i wszelaką pomoc.
Króluj nam Chryste!

Zdjęcia

+