Nasi Salezjanie Współpracownicy w Debrznie

Mimo, że pogoda nie zachęcała do podróży, to jednak duch salezjański ciągnął do Debrzna na Kwartalne Skupienie Salezjanów Współpracowników Regionu Pilskiego, które odbyło się 27 listopada 2010r. Z naszej parafii w skupieniu uczestniczyła liczna grupa.

W Debrznie obecni byli Współpracownicy z Czaplinka, parafii Jana Bosko i Świętej Rodziny z Piły oraz gospodarze – debrzaniańscy Współpracownicy. Niestety, złe warunki drogowe spowodowały, że w Dniu Skupienia brało udział zaledwie ok. 40 osób.

Spotkanie rozpoczęło się śniadaniem i poczęstunkiem. Salezjanie Współpracownicy z Debrzna przygotowali sporą ilość dobrego ciasta i kanapek.

Po przyjaznych rozmowach przy kawie, zaczęła się część właściwa Dnia Skupienia. Inspektorialny Delegat – ks. Marcin Nowicki SDB – wygłosił konferencje na temat aktywności świeckich – w szczególności Współpracowników – w kościele i świecie. Oczywiście w planach Dnia Skupienia nie mogło zabraknąć Eucharystii. O godz. 12.00 zgromadziliśmy się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Na Mszy obecne również były dzieci w kolorowych, ludowych strojach z racji VII Pomorskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych im. św. Andrzeja.

Później nadszedł czas na obiad. Odbył się on w restauracji „Andżelika”, położonej nad Jeziorem Debrzno. Podczas kilometrowego spacerku do restauracji podziwiać można było piękny, zimowy krajobraz. Nieco zmarznięci uczestnicy wrócili do pomieszczeń parafii, by przedyskutować dane tematy w kilkuosobowych grupach.

Koronka do Miłosierdzia Bożego, oraz prezentacja wyników pracy w grupach zakończyła Kwartalne Skupienie SW. Następne (prawdopodobnie w lutym) zorganizuje Wspólnota Współpracowników z Piły.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Salezjanów Współpracowników w Debrznie, z koordynator – Małgorzatą Gozderą – na czele, za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie Kwartalnego Dnia Skupienia, w którym mogliśmy z całą radością uczestniczyć.