Współpracownicy wybrali nową Radę

W roku 2010 przeżywaliśmy wielkie zmiany takie jak zmiana Inspektora prowincji pilskiej czy zmiana proboszcza. Także nasza wspólnota Salezjanów Współpracowników (SSW)  przeżywała zmiany. W minioną środę – 15 września 2010 r.  – wybrany został nowy zarząd oraz nowa koordynator.

Przed wyborami odbyła się Eucharystia o godz. 18.00 w intencji członków Stowarzyszenia oraz o wybór zgodny z wolą Bożą. Liturgii przewodniczył oraz kazanie wygłosił ks. Proboszcz Zbigniew Hul – opiekun lokalnej wspólnoty SSW. Śpiew animowała diakonia muzyczna w zmniejszonym składzie.

Po Mszy świętej członkowie, sympatycy oraz młodzież przenieśli się do sali św. Jana Bosko. Najpierw głos zabrał nowy opiekun Współpracowników – ks. Proboszcz Zbigniew Hul, a następnie ustępująca koordynatorka – p. Stefania Majchrzak – przeczytała sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia. Znalazło się w nim min. kilka słów o celach i akcjach SSW, dzieła pomocne prowadzone przez Współpracowników oraz podziękowania dla najbardziej zaangażowanych w działalność Wspólnoty. Wreszcie przyszedł czas na podziękowanie dla zarządu, a w szczególności pani Majchrzak i p. Teresie Cyrulik (odpowiedzialnej za finanse SSW), za sześcioletnią, owocną pracę. Obie panie pełniły swoje funkcje przez dwie kadencje (sześć lat). Był to czas prowadzenia Stowarzyszenia „mocną ręką”, z wielkim poświęceniem oraz z wielką życzliwością. „Jest wiara i nadzieja, jest Stenia i Terenia” – tak ciepło, akcentując oddanie dla wspólnoty, wypowiadała się już była zastępczyni koordynatorki – Krystyna Kicińska. Nie brakowało również chwil wzruszenia. W końcu administrowanie Wspólnotą przed ponad pół dekady odciska głębokie piętno. „Jesteście jak wyciskacze łez” –  była przewodnicząca, p. Stefania Majchrzak, nie kryła emocji.

Następnie zarządzono wybory. Przed każdym stała kartka z nazwiskiem, ponieważ kandydatem był każdy, a przy tak dużej wspólnocie nie zawsze zna się każdego z imienia i nazwiska. W ruch poszły kartki. Pełnoprawni członkowie SSW mieli prawo pięciu głosów. Z pomocą młodzieży – niezastąpionej, specjalnej komisji wyborczej w składzie Agnieszka Kowalska i Michał Hoga – przeliczono głosy. Jedna osoba wstrzymała się od wyboru i oddała pustą kartkę. Już po odczytaniu nazwisk z kilku kartek wyłonili się faworyci, którzy utrzymali prowadzenie do końca. I tak największą liczbę głosów otrzymała p. Dorota Fechner (28 głosów),  po niej ex aequo po 21 głosów otrzymały p. Krystyna Kicińska i Marta Kwietniak. O jeden głos mniej otrzymała p. Marta Lubczyńska. Piątkę wybranych zamyka p. Alina Borysewicz z liczbą głosów 19.

Po burzliwych konsultacjach wybranek z ks. Proboszczem, postanowiono o obsadzie funkcji oraz o wciągnięciu do zarządu jeszcze dwóch pań (regulamin SSW pozwala na skład zarządu od 5-7 osób): p. Krystyny Stawickiej (18 głosów) oraz p. Bożeny Ignaciuk (14 głosów).

Nowemu zarządowi życzymy dobrej współpracy, przebiegającej w miłej atmosferze. Niech Boża łaska umacnia Was do jeszcze lepszego wypełniania charyzmatu ks. Bosko!

Od lewej: była radczyni – Krystyna Stawicka, była zarządzająca finansami  – Teresa Cyrulik, była główna koordynatorka  – Stefania Majchrzak, ks. Proboszcz Zbigniew Hul, była zastępczyni głównej koordynatorki – Krystyna Kicińska, była sekretarz – Bożena Ignaciuk.

+

Od lewej: nowa zarządzająca finansami – Krystyna Kicińska, nowa radczyni ds. młodzieży – Dorota Fechner, nowa radczyni ds. gospodarczych – Alina Borysewicz,  nowa zastępczyni głównej koordynatorki – Krystyna Stawicka, nowa główna koordynatorka – Marta Lubczyńska, ks. Proboszcz Zbigniew Hul, nowa sekretarz – Marta Kwietniak, nowa radczyni – Bożena Ignaciuk. 

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/1eH4e6W” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]