Pielgrzymi w naszej parafii

Wczoraj, w godzinach wieczornych, do naszej parafii zawitali pielgrzymi, podążający na Jasną Górę. Nasi parafianie dali nocleg około 100 pątnikom.

XXVIII piesza pielgrzymka diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej wyruszyła 1 sierpnia 2010 r.  ze Skrzatusza na Jasną Górę. Do skrzatuskiego sanktuarium pielgrzymi dotarli ze wszystkich zakątków diecezji. Odtąd do tronu Jasnogórskiej Pani będą maszerować już razem. Pielgrzymi do celu zmierzają z hasłem: „Bądźmy świadkami miłości”. Pątnicy pokonają pieszo pół tysiąca kilometrów. Do Częstochowy dotrą 13 sierpnia.

Pątnicy podzieleni są na osiem różnokolorowych grup. Najwcześniej wyruszyli zieloni, czyli grupa pielgrzymkowa z Ustki. Pielgrzymi z tej nadmorskiej miejscowości mają najwięcej, bo 640 kilometrów, do pokonania. W drodze spędzą łącznie 19 dni. Ci, którzy nie są w stanie podjąć się pielgrzymkowego wysiłku, mogą dołączyć do grupy złotej, czyli „modlitewnego zaplecza pielgrzymki”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli na nocleg naszych skrzatuskich pielgrzymów!