Wizyta projektantki Kaplicy Adoracji

Wczoraj, 9 lipca 2010 roku, odwiedziła naszą Parafię pani mgr inż. arch. Ewa PASOŃ – z Bydgoszczy, która projektowała naszą Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kaplica jest umiejscowiona pod południową wieżą naszego kościoła, a prowadzą do niej dwie pary drzwi – od wewnątrz oraz od zewnątrz. Wcześniej w naszej parafii wieczysta adoracja odbywała się w kościele, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Budowa kaplicy miała spowodować podniesienie się poziomu bezpieczeństwa zabytków znajdujących się w środku kościoła. Również sama kaplica została zabezpieczona. Każdy ruch w kaplicy śledzą kamery.

Pani mgr inż. arch. Ewa Pasoń zaprojektowała wnętrze kaplicy, a mozaikę wokół wnęki z Najświętszym Sakramentem wykonał ks. mgr Henryk Kaszycki SDB z Bydgoszczy. Prace murarskie i budowlane wykonała firma pana Janusza Mazura. Wszystkie roboty szklane wykonała firma pana Mariusza Masy z Gdańska. Kaplica została otwarta i poświęcona w dniu 30 września 2007 roku przez, dziś już nieżyjącego, kard. Ignacego Jeża.

Po modlitwie w kaplicy i nawiedzeniu Domu zakonnego, pani Ewa Pasoń udała się w dalszą drogę.

Zobacz zdjęcia:

[tip]Wizyta pani architekt Ewy Pasoń[/tip]

[tip]Tak wyglądało pomieszczenie przed budową kaplicy[/tip]

[tip]Prace nad budową kaplicy[/tip]

[tip]Poświęcenie kaplicy (Msza Święta pod przewodnictwem śp. kard. Ignacego Jeża[/tip]

[tip]Zdjęcia z kaplicy[/tip]