Pogrzeb ś.p. Franciszka Wencławka

Delegacja naszej parafii (księża i wierni świeccy) uczestniczyli w pogrzebie ś.p. Franciszka Wencławka, taty ks. Mariusza Wencławka, delegata d/s młodzieży w Inspektoracie Salezjańskim w Pile. Pogrzeb odbył się 2 lipca 2010 r. (piątek) o godz. 11.00 w Dębnie Lubuskim.

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła udając się z synem Jarosławem na cmentarz, aby podlać kwiaty na grobie żony, w drodze zasłabł pan Franciszek i mimo udzielanej pomocy nie udało się odratować taty ks. Mariusza. Zmarł nieopodal cmentarza komunalnego w Dębnie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się modlitwą różańcową w parafialnym kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Mszy świętej przewodniczył syn zmarłego Franciszka, ks. Mariusz Wencławek, a homilię wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz. Na zakończenie Eucharystii przemówił ks. Inspektor Marek Chmielewski. Po Mszy świętej kondukt żałobny udał się na cmentarz, aby w grobie rodzinnym złożyć ciało zmarłego Franciszka Wencławka. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Księdzu Mariuszowi, jego bratu Jarosławowi i całej Rodzinie zmarłego ś.p. Franciszka składamy szczere wyrazy współczucia.

[tip]Zobacz zdjęcia z pogrzebu[/tip]