Księże Proboszczu – WITAMY!

Choć oficjalnie proboszczem jest od 11 lipca, to dopiero dzisiaj (26 lipca)  na stałe zawitał do naszej parafii. W późnych godzinach popołudniowych ks. Zbigniew Hul – nasz nowy proboszcz – przyjechał prosto ze Szczecina.

Ten sam bus, którym przyjechał ks. Hul, odwiezie ks. Gwidona Ekerta do Szczecina. Były proboszcz swoją ostatnią Mszę świętą w naszej parafii celebrował o godzinie 8.00. Jeśli w przyszłości będzie odprawiał Eucharystie, to już jako ksiądz-gość. Księdza Gwidona zawsze będziemy przyjmowali z utęsknieniem i otwartym sercem. Najbliższa „wizyta” ks. Ekerta w Pile już w sierpniu.

Można powiedzieć, że ksiądz Zbigniew Hul wraca „na swoje tereny”. Urodził się on 29 września 1963 roku na terenie naszej diecezji – w Złocieńcu – miejscowości położonej o ok. 80 km od Piły.

Salezjaninem jest od 22 sierpnia 1985 roku, kiedy to złożył pierwszą profesję zakonną. W tym roku będzie świętował Jubileusz 25-lecia. Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 16 czerwca 1993 roku. Skończył studia pedagogiczne. Pracował m.in. w szkołach salezjańskich w Aleksandrowie Kujawskim i Szczecinie. Przez sześć lat był proboszczem i dyrektorem w parafii p.w. Świętego Jana Bosko w Szczecinie. Prowadził tam pierwszą wspólnotę salezjańską i duszpasterską. Opiekował się grupami, studentami, był pedagogiem w salezjańskich szkołach, budował wielki kościół Księdza Bosko.

Ksiądz Zbyszek jest powszechnie znany ze swojego spokojnego usposobienia, z łagodności, dyspozycyjności wobec nowych wyzwań. Współbracia chętnie godzą się na bycie z nim w jednej Wspólnocie. Świeccy szukają jego opieki, towarzyszenia i pomocy.

Pierwszą Mszę świętą w naszej parafii ksiądz Zbigniew Hul celebrował 27 lipca 2010 r. o godzinie 8.00.