Stacja XIV Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa Młodych Wielki Post

Stacja XIV – Złożenie Jezusa do grobu.

Józef z Arymatei, Nikodem, niewiasty – zajęli się ciałem Chrystusa. Złożono Go do grobu w pośpiechu przed zbliżającym się Szabatem, lecz starannie i godnie. Jednak uczniowie myśleli po ludzku, zapomnieli o obietnicy danej przez Chrystusa.

Czy ja też skupiam się na obrządkach, religijnych nakazach zapominając o tym dla kogo i dlaczego to robię? Czym są me starania, bez nieustannego skupiania się na mym jedynym prawdziwym i wiernym Przyjacielu, który oddał za mnie życie? Co znaczy w moich ustach codzienne “Ojcze nasz…” , jeśli podczas modlitwy myślę o tym co zjem na śniadanie, o tym co muszę zrobić itd. Czym jest dla mnie cotygodniowa Msza Święta, jeśli przychodzę tylko obserwować i nie spotykam się z Jezusem w sakramencie Komunii Świętej.

Przecież całe niedzielne spotkanie do tego się sprowadza, do najbardziej intymnego spotkania z Tym dla którego jestem najważniejszy/a. W końcu czym jest dla mnie sama Komunia Święta? Czy za każdym razem skupiam się na tym co się właśnie dzieje, na spotkaniu z żywym Bogiem? Czy wykorzystuję tę wyjątkową chwilę intymności i rozmawiam z Jezusem, powierzam mu swoje troski, dziękuję za Jego ofiarę, czy jedynie podchodzę do kapłana, przyjmuję Sakrament, odchodzę, klękam, siadam…

Panie Jezu naucz nas trwać w Tobie zawsze i wszędzie, bez względu na nasz humor, bez względu na cierpienie którego doznajemy. Pokaż nam co to znaczy kochać prawdziwie a nie tylko pozornie. Zdzieraj z nas maski codziennych przyzwyczajeń i rozpalaj w nas miłość do Ciebie.

Rozważała: Karina Boksz (lat: 17)

 

Wielkopostne rozważania Drogi Krzyżowej pisane są przez naszych
młodych parafian. Rozważania ukazywały się w każdy
wtorek i piątek przez cały Wielki Post o godzinie 15.00. Te krótkie
rozważania Drogi pomogły nam zagłębić się w sens cierpienia Chrystus
a.